Phillipp Wollscheid związał się na stałe z angielskim Stoke City, w którym przebywał na wypożyczeniu od 3 stycznia tego roku. Klub Premiership skorzystał z opcji pierwokupu zawartej przy wypożyczeniu. Środkowy obrońca związał się ze Stoke na trzy lata. Umowa zacznie obowiązywać od 1. lipca.

Wollscheid trafił do Bayeru w lipcu 2012 roku z Norymbergi. Nigdy nie zdołał jednak na stałe wywalczyć miejsca w podstawowym składzie. Przed dwa sezony rozegrał 51 ligowych spotkań, zdobywając dwie bramki.

Na początku obecnego sezonu Phillipp zdecydował się odejść na wypożyczenie do Mainz, gdzie jednak jesienią zaliczył tylko 5 występów. Dlatego zimą po raz kolejny poszukał szansy w innym klubie i tak trafił do Stoke.

26-latek rozegrał 12 meczów w Premiership. Z zawodnika zadowolony jest Tony Scholes, dyrektor Stoke: – W ciągu kilku dni od przyjazdu do Anglii zadebiutował w meczu z Arsenalem na Emirates Stadium, a potem stał się ważnym członkiem drużyny. On wyraźnie cieszy się życiem w Anglii i bez wahania podjął decyzję o swojej dłuższej przyszłości w naszym klubie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!