Zarząd Bayeru Leverkusen

Bayer Leverkusen zarządMichael Schade – dyrektor zarządzający Bayeru Leverkusen

1 października 2013 roku objął funkcję głównego zarządzającego Aptekarzy, zmieniając na tym stanowisku Wolfganga Holzhäusera. Urodzony 22 grudnia 1952 roku Schade pełnił do tej pory w Bayerze rolę rzecznika zarządu.

Z Bayerem związany już od 1980 roku. Wcześniej pracował jako dziennikarz sportowy. Potem trafił do Bayer AG, gdzie po paru latach zaczął odpowiadać za dział komunikacji i promocji firmy, aż trafił do zarządu piłkarskiej drużyny Bayeru w 2007 roku.

Wielki miłośnik sportu. W swoim rodzinnym Solingen kierował przez dwanaście lat sekcją lekkiej atletyki. Teraz na trybunach BayAreny będzie zasiadał jako najważniejsza persona w zarządzie Aptekarzy.

Rudi Völler – dyrektor sportowy

Rudi Völler w kartach historii zapisał się nie tylko dzięki dobrej grze w Bundeslidze, lecz również przez zdobycie z reprezentacją Niemiec MistrzostwaŚwiata we Włoszech (rok 1990) i wygranie Ligi Mistrzów z Olympique Marseille (1993).

Później pracował jako dyrektor sportowy w Bayerze 04 Leverkusen (1996-2000), by później objąć stanowisko selekcjonera reprezentacji Niemiec, z którą zdobył Wicemistrzostwo Świata na mundialu w 2002 roku.

Rezygnacja Völlera z prowadzenia reprezentacji w 2004 roku nie miała wpływu na jego popularność, którą wcześniej zyskał na całym świecie. Od Stycznia 2005 roku ponownie został dyrektorem sportowym Bayeru 04 Leverkusen.

Meinolf Sprink – dyrektor ds. komunikacji

Dirk Mesch – rzecznik prasowy

Jürgen Gelsdorf – szef akademii piłkarskiej Bayeru

Jonas Boldt – manager ds. sportowych

Fabian Otto – dyrektor ds. finansów

Felix Duden – dyrektor ds. strategii

Christine Bernard – departament prawny

Martin Kowalewski i Dominik Roggenkamp – dział marketingu

Rudiger Vollborn – odpowiedzialny za kontakt z kibicami