Tomasz Bobel – urodzony 29 grudnia 1974 roku we Wrocławiu bramkarz, trafił do Niemiec w wieku 24 lat do Fortuny Koln. Wcześniej bronił w Polsce barw Śląska Wrocław. W Niemczech grał jeszcze w MSV Duisburgu i Erzgebirge Aue, gdzie w 2006 roku został wybrany najlepszym bramkarzem 2. Bundesligi. Po rocznym epizodzie w azerskim Neftczi Baku, w 2009 roku trafił do Bayeru Leverkusen. Przez dwa lata gry nie udało mu się zadebiutować w Bundeslidze, ale wiecznie uśmiechnięty piłkarz zawsze profesjonalnie podchodził do swoich obowiązków.
Tomasz Zdebel – środkowy pomocnik urodzony 25 maja 1973 roku. Pierwszym jego klubem był rodzimy Rozwój Katowice, skąd rafił do GKS-u Katowice. Stamtąd w 1988 roku wyjechał do Niemiec, podpisując kontrakt z Fortuną Düsseldorf. Później występował w Rot-Weiss Essen, 1. FC Köln, Lierse SK, Gençlerbirligi Ankara, VfL Bochum, aby wreszcie w przerwie zimowej sezonu 2008/09 trafić do Bayeru Leverkusen. W rundzie wiosennej tamtego sezonu z powodu kontuzji wystąpił tylko w 4 spotkaniach. Z Bayeru odszedł jeszcze do drugoligowego Aachen, by później zakończyć karierę.
Jacek Krzynówek – Pomocnik ten urodził się 15 maja 1976 roku w Kamieńsku. Przygodę z piłką rozpoczynał w LKS Chrzanowice, skąd trafił do RKS-u Radomsko. Przed trafieniem do Bayeru występował w drużynach takich jak Raków Częstochowa, GKS Bełchatów i 1. FC Nürnberg. Gdy trafił do drużyny Werkself stał się jednym z najlepszych zawodników w tym klubie. Zdobywał bramki w Lidze Mistrzów przeciwko Realowi Madryt, AS Romie i zespołowi Jerzego Dudka, FC Liverpool. W zespole prowadzonym wówczas przez Klausa Augenthalera wystąpił w 52 spotkaniach i zdobył 9 bramek. Był przez lata także czołowym reprezentantem Polski. Po opuszczeniu Bayeru, udane zakończenie kariery pokrzyżowała mu jednak kontuzja kolana. Na koniec grał jeszcze w Wolfsburgu i Hannoverze. W sierpniu 2011 roku, ostatecznie oficjalnie ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej.
Radosław Kałużny – Urodził się 2 lutego 1974 w Górze Śląskiej. Występował na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy. Zaczynał w Chojnowiance Chojnów. Kolejnymi jego klubami były Zagłębie Lubin, Wisła Kraków oraz Energie Cottbus, z którego w roku 2003 trafił do Bayeru Leverkusen. W drużynie Aptekarzy grał w latach 2003-2004, rozgrywając 12 spotkaniach, w tym kilka w Lidze Mistrzów. Następnie występował w Rot-Weiß Essen, LR Ahlen, AEL Limassol i Jagiellonii Białystok. W reprezentacji Polski wystąpił w 41 meczach, w których zdobył 11 goli. Na koniec kariery grał jeszcze w Chrobrym Głogów, gdzie zakończył karierę.
Adam Matysek – Zawodnik występujący na pozycji bramkarza, urodził się 19 lipca 1968 roku w Piekarach Śląskich. Pierwszym w jego karierze klubem był Górnik Wałbrzych. Następnie przeniósł się do Śląska Wrocław. Do Niemiec trafił w 1993 roku, podpisując kontrakt z Fortuną Köln. W Leverkusen występował 3 lata (1998-2001), rozgrywając w sumie 68 meczów. W reprezentacji Polski zadebiutował 3 grudnia 1991 roku w meczu z Egiptem (0:4). Był także na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii, ale nie wystąpił w żadnym spotkaniu. Karierę zakończył w RKS Radomsko (2003 rok), po czym został trenerem bramkarzy w 1. FC Nürnberg, gdzie pracuje do dziś.
Adam Ledwoń – Urodził się 15 stycznia 1974 roku w Oleśnie, zmarł 11 czerwca 2008 w Klagenfurcie. Karierę rozpoczynał w Małapanew Ozimek. Kolejnymi klubami, w których występował ten zawodnik, były Odra Opole i GKS Katowice. Do Bayeru trafił w roku 1998. W barwach Aptekarzy rozegrał tylko 10 spotkań. Po odejściu z Leverkusen reprezentował barwy Fortuny Kolonia. Karierę kontynuował w Austrii, występując w Austrii Wiedeń, Admira Wacker Mödling, Sturm Graz oraz Austria Kärnten Klagenfurt. 11 czerwca 2008 roku w swoim domu w Klagenfurcie popełnił samobójstwo. Zawsze zostanie zapamiętany jednak jako zawodnik słynący z ambitnej, pełnej poświęceń gry.
Mirosław Spiżak – Piłkarz urodzony 13 stycznia 1979 roku w Krakowie, występujący na pozycji napastnika. Kopać piłkę zaczynał w drużynie Kabel Kraków. Potem grywał w juniorskich zespołach krakowskiej Wisły, skąd przeniósł się do KFC Uerdingen. Talent młodego zawodnika rozwijał się i dostrzegli to działacze Bayeru Leverkusen, sprowadzając go na BayArena. Niestety Spiżak nie wystąpił w żadnym spotkaniu Bayeru w Bundeslidze (tylko 14 minut w Pucharze Niemiec i 11 meczów z jedna bramką w rezerwach) i po roku spędzonym w Leverkusen, przeszedł do SpVgg Unterhaching. Później występował jeszcze w Alemannii Aachen, MSV Duisburg, Sportfreunde Siegen, SV 07 Elversberg i Kickers Würzburg. Obecnie prowadzi firmę poligraficzną w Krakowie.
Andrzej Buncol – Pomocnik urodzony 21 września 1959 roku w Gliwicach. Karierę piłkarską rozpoczynał w zespole Piasta Gliwice, z którego przeniósł się do Ruchu Chorzów. W czasie reprezentowania klubu z Chorzowa stał się podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski, z którą w roku 1982 wyjechał na mundial do Hiszpanii. Na turnieju tym nasza kadra zajęła świetne 3 miejsce, a Buncol był kluczowym zawodnikiem zespołu Antoniego Piechniczka. Do Niemiec przeniósł się z Legii Warszawa. Pierwszym zachodnim klubem urodzonego w Gliwicach zawodnika był FC Homburg. W Bayerze Leverkusen grał w latach 1987-1992, będąc w zespole Aptekarzy wielką gwiazdą, z którą zdobył Puchar UEFA w 1988 roku. Ostatnim jego klubem była Fortuna Düsseldorf 1985, w której zakończył karierę piłkarską w roku 1996. Obecnie jest trenerem zespołu do lat 17 w Bayerze.
Roman Geszlecht – Urodzony 28 grudnia 1961 w Chorzowie. Jest wychowankiem Chorzowianki Chorzów. Karierę w Bundeslidze rozpoczął w Schalke 04 Gelsenkirchen. Po rocznym pobycie w Schalke 04 przeniósł się do Bayeru Leverkusen, w którym przeżywał swój najlepszy okres podczas pobytu w Niemczech. Obrońca ten z powodzeniem powstrzymywał na boisku gwiazdy niemieckiego futbolu takie jak: Rudi Voeller i Juergen Klinsmann. W lidze niemieckiej rozegrał ponad 100 spotkań. Po odejściu z Bayeru reprezentował jeszcze barwy Hannoveru 96, FC 08 Homburg oraz Rot-Weiss Essen.
Marek Leśniak – Urodzony 29 lutego 1964 roku w Goleniowie. Reprezentant Polski, występował na pozycji napastnika. Przygodę z piłką rozpoczął w Pomorzaninie Nowogard, z którego przeniósł się w 1982 roku do Pogoni Szczecin. Chcąc rozpocząć profesjonalną karierę piłkarską, wyjechał do Niemiec, gdzie podpisał kontrakt z Bayerem Leverkusen. W tej drużynie rozegrał 117 spotkań, strzelając 65 goli. Zanim zakończył karierę, występował jeszcze w SG Wattenscheid, TSV 1860 Monachium, Uerdingen, Neuchâtel Xamax, Fortuna Düsseldorf i kilku mniej znanych niemieckich klubach.
Rudolf Wojtowicz – Pomocnik, bądź obrońca urodzony 9 czerwca 1956 roku w Bytomiu. Swoją karierę rozpoczynał w Szombierkach Bytom, z którymi wywalczył mistrzostwo Polski w 1980 r. W reprezentacji narodowej wystąpił w jednym spotkaniu przeciwko Irlandii 12 kwietnia 1978 r. Wojtowicz w Bundeslidze pojawił się w roku 1982, trafiając do Bayeru Leverkusen. W zespole Aptekarzy występował do 1986 r., z których przeniósł się do Fortuny Düsseldorf. W Fortunie grał do roku 1992.
Arkadiusz Milik
Sebastian Boenisch