Po dwóch kolejnych porażkach z FC Koln, Bayer Leverkusen jest zdeterminowany do uzyskania pozytywnego wyniku w sobotnich wyjazdowych derby.

Każda passa ma swój koniec. FC Koln nie pokonało Bayeru w kolejnych 15 spotkaniach. W ubiegło sezonowej rundzie wiosennej odnotowało jednak ierwsze zwycięstwo od 14 lat. Potem dorzuciło jeszcze zwycięstwo na Bay Arena.

Wszyscy w Bayerze chcą powrotu na zwycięską ścieżkę. Trener Robin Dutt także pokazuje wysokie przekonanie co do możliwości Bayeru: „Mamy przekonanie, że pokażemy ten sam poziom co w meczu z Augsburgiem” – mówi dodając : „naszym celem jest bardzo wysoki poziom gry i zdobycie odpowiedniego do niego rezultatu”.

Trener przywouje mecz z jesieni, który był bardzo smutny dla niego, zawodników i fanów. „Oczywiście, mamy cel wyrówniania rachunków” – dodając, że mecz jest ważny zarówno pod względem sportowym i emocjonalnym. Jeśli będzie potrzebna lepsza gra niż dotej pory, na pewno zespół będzie o tym poinformowany – twierdzi Dutt.

Dutt wypowiedział się także o przeciwniku: „Oczywiście, współczujemy Kolonii ich sytuacji z kontuzjami w ostatnim czasie. Mimo to, uważam, że mój kolega robi tam dobrą pracę – komplementuje Solbakkena. Kolonia jest bardziej zdeterminowana na obronie, próbują odbiorów piłki i szybkich kontrataków.

Powrót Derdiyoka

Eren Derdiyok wraca do składu. „Nie sądzę, żeby był gotowy na 90 minut, ale pozostanie opcją na ławce” – mówi Dutt. Powróca także po przerwie w treningach Castro. „Myślę, że Gonzo będzie w pełni gotowy na sobotę” – podkreśla trener.

Bayer zostawia w domu Barnettę, Sama, Ballacka i Adlera. Adler odbył już jedną sesję z trenerem bramkarzy Vollbornem. „Myślę, że Rene powróci do pełnych treningów za 2 – 3 tygodnie” – ocenia Dutt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!