Sąd sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) ukarał Rogera Schmidta zakazem prowadzenia zespołu w trzech ligowych spotkaniach oraz dwóch kolejnych w zawieszeniu do 30 czerwca 2017 roku. Oprócz tego trener Aptekarzy będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 20 tysięcy euro. Jest to kara za niesportowe zachowanie w spotkaniu ostatniej kolejki z Borussią Dortmund (0:1).

Kiedy arbiter Felix Zwayer uznał bramkę Pierre-Emericka Aubemayanga w 64 minucie, trener Bayeru nie posiadał się ze złości. Był przekonany, że bramka została strzelona nieprzepisowo, gdyż rzut wolny, który zainicjował akcję został wykonany z niewłaściwego miejsca. Na skutek niestosownej reakcji Schmidta, sędzia nakazał trenerowi opuścić ławkę rezerwowych i udać się na trybuny. Mimo to Schmidt nie posłuchał Zwayera i zażądał wyjaśnień, co doprowadziło do tego, że arbiter przerwał spotkanie i opuścił murawę. Dopiero kiedy trener ochłonął i opuścił ławkę rezerwowych, Zwayer wrócił na boisko i wznowił mecz.

Szkoleniowiec Bayeru po spotkaniu przeprosił za swoje zachowanie, podkreślając że zachował się nagannie, działając pod wpływem emocji. Dodał również, że zaakceptuje każdą karę. Jego skrucha nie miała jednak wpływu na końcowy werdykt sądu przez co otrzymał surową karę.

Kara obejmuje zakaz przebywania nie tylko na ławce rezerwowych, ale również w szatni i w tunelu. Rozpocznie się od czasu pół godziny przed rozpoczęciem spotkania, aż do 30 minut po jego zakończeniu.

Co ciekawe ukarany został również dyrektor sportowy Bayeru Rudi Voller. Były wybitny reprezentant Niemiec będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 10 tysięcy euro. Jest o kara za krytyczne słowa pod adresem Zwayera,  które Voller miał wypowiedzieć na antenie telewizyjnej.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!