Komisja kontrolna DFB rozpatrzyła sprawę wypowiedzi, jakiej Rudi Völler udzielił po meczu HSV – Bayer stacji telewizyjnej Sport1. Dyrektor sportowy klubu z Leverkusen został ukarany grzywną w wysokości 8000 euro.

Komisji nie spodobały się komentarze dotyczące pracy arbitra tego spotkania, Bastiana Dankerta, jakie mogli usłyszeć widzowie programu „Doppelpass”. Völler nazwał sędziego trzynastym człowiekiem drużyny z Hamburga, obwołał go winnym porażki Bayeru, a na domiar wszystkiego pozwolił sobie na ironiczny komentarz, jakoby HSV mogło spokojnie zapewnić sobie utrzymanie, gdyby Dankert prowadził ich mecze do końca sezonu.

Völler przyjął karę bez zastrzeżeń. Warto przypomnieć, że dyrektor sportowy Bayeru był już w przeszłości karany za krytykę pracy meczowego arbitra. W 2011 roku musiał zapłacić 10 000 euro grzywny.

To drugi w ostatnim czasie przypadek, gdy komisja kontrolna DFB interesuje się klubem z Leverkusen. Niedawno grzywnę w wysokości 15 000 euro wymierzono obrońcy Bayeru, Emirowi Spahiciowi. Reprezentant Bośni i Hercegowiny w domowym spotkaniu z Eintrachtem Braunschweig uraczył rywali obelżywym gestem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!