Borussia M’gladbach straci w lecie dwóch czołowych zawodników: Marco Reusa, który przejdzie do Borussii Dortmund i Romana Neustadtera, który opuści zespół na zasadzie wolnego transferu.

Zawodnik potwierdził w środę, że nie przedłuży kontraktu wygasającego z końcem obecnego sezonu. Bild donosi, że gracz porozumiał się z Bayerem Leverkusen, natomiast Sky Sports wspomina o 4 – letnim kontrakcie z Schalke 04.

Chcieliśmy przedłużyć z nim kontrakt, po tym jak stał się naszym czołowym graczem. Z ofertą zrobiliśmy maksymalnie dużo, aby jego wynagrodzenie podnieść. Ale on stwierdził, że go nie akceptuje” – powiedział dyrektor sportowy „Źrebaków” Max Eberl.

Neustadter przeszedł do Gladbach w 2009 roku z Mainz. Stał się podstawowym zawodnikiem przy obecnym trenerze Lucienie Favre. Zagrał we wszystkich 17 meczach pierwszej rundy rozgrywek.

Eberl wyraża rozczarowanie z powodu straty piłkarza: „Zdajemy sobie sprawę, że zarobi więcej pieniędzy gdzie indziej. Musimy to zaakceptować” – powiedział. Dodaje po chwili: „Daliśmy mu wspaniałe warunki sportowe. Został podstawowym graczem drużyny, która jest trzecia w tabeli. Widzi jednak większe możliwości rozwoju gdzie indziej, co nas osobiście bardzo smuci”.

Piłkarz do całego zamieszania odnosi się następująco: „Jest wiele spekulacji co do mojej osoby. Decyzję, gdzie odchodzę, podam w ciągu najbliższych dni.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!