O 20.45 na BayArenie rozpocznie się pożegnalny mecz Bernda Schneidera, który z powodu problemów zdrowotnych zakończył przed sezonem sportową karierę. Popularny „Schnix”, czy „Biały Brazylijczyk”, zaprosił do Leverkusen wielu kolegów z którymi grał w przeszłości w piłkę i jako „All-Star Team” zmierzą się przeciwko Bayerowi.

Do Leverkusen zawita między innymi Michael Ballack, który wczoraj fetował z londyńską Chelsea Mistrzostwo Premiership. Drugie miejsce w Anglii zajął Manchester United, w którego barwach występuje Dimitar Berbatov. On również zapowiedział przybycie na wspomniany mecz.

Oprócz nich, kibice na BayArena, którzy wykupili już ponad 20 tys. biletów, zobaczą w akcji takich zawodników, jak: Ze Roberto, Placente, Neuville, Brdaric, Ziege, Kirsten, Hamann, Nowotny, Ramelov, czy Bastürk.

Przyjazd zapowiedzieli również Juan, Babic i Frings – jednak nie wiadomo czy wystąpią, gdyż w najbliższym czasie czekają ich jeszcze ważne mecze w obecnych klubach.

Występu w tym spotkaniu nie odmówi sobie również „Schnix”: – Nie oczekujcie ode mnie zbyt wiele. Z wyszkoleniem nie jest najgorzej, ale nie jestem jeszcze w pełni zdrowy – opowiada Schneider.

Bernd Schneider w listopadzie skończy 37 lat. Podczas swojej kariery 81 razy wystąpił w reprezentacji Niemiec. W Bayerze występował przez 10 sezonów, do którego trafił z Eintrachtu Frankfurt. W ponad 250 występach dla „Aptekarzy” w lidze, zdobył 35 bramek i zanotował aż 62 asysty. Pomimo wielu ofert – po Mundialu w Niemczech mówiono o zainteresowaniu nawet ze strony Realu Madryt – do końca pozostał w Leverkusen, stając się jedną z legend naszego klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!