Robbie Kruse odniósł poważną kontuzję w trakcie wczorajszego treningu. Według dzisiejszej diagnozy nie zobaczymy go w rundzie wiosennej Bundesligi.

Reprezentant Australii zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Dzisiaj usłyszał druzgocącą diagnozę: resztę sezonu spędzi na rehabilitacji, co oznacza nie tylko brak występów w Bundeslidze, ale prawdopodobnie również absencję podczas Mistrzostw Świata, które latem będą rozgrywane w Brazylii.

Jest to już drugi uraz tego piłkarza w 2014 r. Podczas obozu przygotowawczego w Portugalii ucierpiał w starciu z Dominikiem Kohrem. Wtedy Robbie mógł mówić o pechu, teraz jednak sprawa wygląda znacznie poważniej. Zawodnika niebawem czeka operacja.

Kontuzja Kruse pogłębia nasze problemy co do obsady prawego skrzydła, jako że Sidney Sam wciąż dochodzi do siebie po urazie.

Wybrany w 2013 r. najlepszym piłkarzem w Australii, dwudziestopięcioletni Robbie Kruse przeszedł latem do Leverkusen z Fortuny Düsseldorf. Do tej pory na boiskach Bundesligi w barwach Aptekarzy wystąpił piętnastokrotnie (cztery razy w podstawowym składzie), zaliczając łącznie 389 minut. Dwa razy wpisał się na listę strzelców.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!