Lewy obrońca Bayeru, Wendell, doznał urazu podczas wczorajszego treningu. Kontuzja jest poważna: Brazylijczyk zerwał więzozrost w stawie skokowym.

Tym samym Wendell nie zagra w ostatnich kolejkach obecnego sezonu Bundesligi. 22-latek przeszedł dziś operację, która zakończyła się pomyślnie. Od soboty rozpoczyna rehabilitację.

W tym sezonie Wendell zagrał w 28 spotkaniach ligowych (26 razy w wyjściowej jedenastce), w których zgromadził „imponującą” liczbę 10 żółtych kartek (na przestrzeni dwóch sezonów w Leverkusen uzbierał ich aż 18), uzupełnionych jedną czerwoną. Zostawiając ten niechlubny wynik na marginesie, w ostatnich spotkaniach dało się zauważyć, że reprezentant brazylijskiej młodzieżówki wraca do wysokiej formy.

Uraz leczy również Sebastian Boenisch, a zatem w następnych spotkaniach na lewym skraju obrony Aptekarzy ujrzymy najprawdopodobniej Benjamina Henrichsa, czyli jedno z największych odkryć ostatnich tygodni. Młody zawodnik, który zbiera ostatnio bardzo dobre noty za swoje występy, chyba na dobre pożegna się z pozycją ofensywnego pomocnika, na której grywał w Bayerze U19. Z Bayerem U19 swoją drogą również, jako że Roger Schmidt zapowiedział włączenie go do pierwszej drużyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!