BayArena
fot. www.bayer04.de

Lewy obrońca Bayeru, Wendell, doznał urazu podczas wczorajszego treningu. Kontuzja jest poważna: Brazylijczyk zerwał więzozrost w stawie skokowym.

Tym samym Wendell nie zagra w ostatnich kolejkach obecnego sezonu Bundesligi. 22-latek przeszedł dziś operację, która zakończyła się pomyślnie. Od soboty rozpoczyna rehabilitację.

W tym sezonie Wendell zagrał w 28 spotkaniach ligowych (26 razy w wyjściowej jedenastce), w których zgromadził „imponującą” liczbę 10 żółtych kartek (na przestrzeni dwóch sezonów w Leverkusen uzbierał ich aż 18), uzupełnionych jedną czerwoną. Zostawiając ten niechlubny wynik na marginesie, w ostatnich spotkaniach dało się zauważyć, że reprezentant brazylijskiej młodzieżówki wraca do wysokiej formy.

Uraz leczy również Sebastian Boenisch, a zatem w następnych spotkaniach na lewym skraju obrony Aptekarzy ujrzymy najprawdopodobniej Benjamina Henrichsa, czyli jedno z największych odkryć ostatnich tygodni. Młody zawodnik, który zbiera ostatnio bardzo dobre noty za swoje występy, chyba na dobre pożegna się z pozycją ofensywnego pomocnika, na której grywał w Bayerze U19. Z Bayerem U19 swoją drogą również, jako że Roger Schmidt zapowiedział włączenie go do pierwszej drużyny.