W 1. Bundeslidze, jak również niższych ligach, możemy znaleźć sporo zawodników wypożyczonych z Bayeru, aby ogrywali się w klubach, w których mają większe szanse na regularne występy. Przyjrzyjmy się więc, jak radzili sobie ?Aptekarze” przebywający na wypożyczeniach w zakończonym sezonie.

Z wypożyczonych zawodników – o czym nie informowaliśmy – nowe kluby od nowego sezonu będą mieli Anderson i Sascha Dum, którzy przenoszą się kolejno do Gladbach i Fortuny Düsseldorf. Leverkusen opuści również Gekas, który będzie występował w Eintrachcie Frankfurt.

Zacznijmy jednak najpierw od zawodników, którzy prawdopodobnie znajdą się w nowym sezonie w kadrze pierwszego zespołu Bayeru, a są to Marcel Risse i Jans Hegeler. Pierwszy był wypożyczony do Norymbergi, a drugi do Augsburga – obaj od stycznia 2009 roku. Co ciekawe, obaj wystąpili przeciwko sobie w barażach o 1. Bundesligę, w których górą był klub Marcela Risse. Ten 20-letni prawoskrzydłowy ma za sobą udany sezon, w związku z czym 1. FC Nürnberg chciał przedłużyć wypożyczenie, na co jednak nie zgodzili się włodarze Bayeru. Risse świetnie radził sobie przede wszystkim w drugiej części sezonu. Ostatecznie wystąpił w 20 spotkaniach, w których zaliczył 6 asyst. Dodatkowo, skutecznym ostatnim podaniem popisał się również we wspomnianym meczu barażowym.

Pewne miejsce w jedenastce Augsburga w rundzie wiosennej miał również Jans Hegeler, który mimo że jest nominalnym obrońcą, był często wystawiany jako defensywny pomocnik. Spotkań barażowych, podobnie jak jego koledzy z zespołu, nie może zaliczyć do udanych. Wcześniej w 2. Bundeslidze wystąpił w 24 meczach. 22-letni Hegeler zdobył w nich 1 bramkę, zaliczając 3 asysty.

W tej samej lidze, świetnie spisywał się Brazylijczyk Anderson, który miał najlepszą średnią not (2,87) w ?Kickerze” spośród zawodników z pola. 22-letni stoper w kwietniu podpisał jednak kontrakt z Gladbach i od 1 lipca będzie zawodnikiem tego klubu. Anderson wystąpił w 32 meczach tego sezonu, w których zdobył 3 bramki.

Rundę wiosenną na wypożyczeniu spędził również Theofanis Gekas, który w nowym sezonie będzie występował w Eintrachcie Frankfurt. Gekas wystąpił we wszystkich meczach rundy rewanżowej i zdobył w nich 6 bramek. Nie pomógł jednak klubowi ze stolicy w obronie przed spadkiem, marnując często wyborowe okazje.

Klub zmienia również Sascha Dum, który przechodzi do Fortuny Düsseldorf. 23-letni pomocnik w minionym sezonie przebywał na wypożyczeniu w Energii Cottbus, gdzie w 22 meczach zaliczył po 2 bramki i asysty.

Jeszcze jeden rok na wypożyczeniu w Hannoverze spędzi Constant Djakpa, który ze swoim zespołem w ostatniej kolejce utrzymał się w 1.Bundeslidze. Djakpa, który jest lewym obrońcą, wiosną częściej występował jako lewoskrzydłowy i spisywał się przyzwoicie. Ostatecznie, 23-letni zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej, zakończył sezon z liczbą 24 gier i 3 asyst.

W awansie do Bundesligi pomogło St. Pauli dwóch naszych zawodników. Od rundy wiosennej w tym klubie na wypożyczeniu przebywają Richard Sukuta-Pasu i Bastian Oczipka. Obaj w drużynie z dzielnicy Hamburga pozostaną do końca kolejnego sezonu. Więcej meczów w rundzie wiosennej rozegrał Oczipka, który w 16 spotkaniach zdobył bramkę i zaliczył 2 asysty. 19-letni Sukuta-Pasu w 13 meczach zdobył również jednego gola, co raczej jest marnym wynikiem dla napastnika.

Swojego zawodnika mamy również na boiskach trzecioligowych. W zaprzyjaźnionym z naszym klubem Kickers Offenbach występuje Nils Teixeira. 19-letni obrońca wystąpił w 33 meczach tego sezonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!