Bayer Leverkusen odniósł przekonujące zwycięstwo w pierwszym towarzyskim meczu podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2014/2015. Aptekarze zmierzyli się z zespołem z Ligi Regionalnej – FC Carl Zeiss Jena i wygrali 5:1. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Rogera Schmidta trafiali kolejno Julian Brandt, Karim Bellarabi, Roberto Hilbert, Vladlen Yurchenko i Marc Brasnic.

Szkoleniowiec Aspiryn wystawił w podstawowej jedenastce trzech nowych zawodników : Tin Jedvaj, Wendell oraz powracający z wypożyczenia Karim Bellarabi. Na pierwsze trafienie nie trzeba było długo czekać. Już na samym początku meczu w 20 sekundzie, Julian Brandt popisał się fantastycznym uderzeniem z pół przewrotki, otwierając wynik spotkania. Drużyna z Jeny zdołała wyrównać wynik meczu w 18 minucie, a strzelcem bramki był wychowanek Bayeru Leverkusen Alexander Hettich. Wynik remisowy nie utrzymał się jednak zbyt długo. W 26 minucie Karim Bellarabi efektownie uderzył z za pola karnego, dając prowadzenie drużynie z Leverkusen. Kolejna bramka padła 10 minut później. Julian Brandt po akcji na lewej flance wyłożył Roberto Hilbertowi piłkę na pustą bramkę, a ten już tylko dopełnił formalności.

W drugiej połowie spotkania trener Aptekarzy przeprowadził cztery zmiany. Szansę debiutu otrzymali Vladlen Yurchenko i bramkarz Dario Kresić. Na boisku pojawili się jeszcze Levin Öztunali i Kostas Stafylidis, który niebawem powinien opuścić Leverkusen na rzecz londyńskiego Fulham. W 50 minucie pierwszą bramkę w barwach Bayeru strzelił Yurchenko. Były gracz Szachtara Donieck po asyście Simona Rolfesa, ładną podcinką pokonał bramkarza Jeny. Po ponad godzinie gry szansę pokazania się otrzymało sześciu młodych zawodników : Becker, Boeder, Wagener, Henrichs, Ryu i Brasnic. Ten ostatni zdołał wpisać się na listę strzelców w 77 minucie, ustalając końcowy wynik spotkania.

Skład Bayeru Leverkusen :

Leno (Kresic 46′) – Donati (Becker 63′), Wollscheid (Öztunali 46′), Jedvaj (Boeder 63′), Wendell (Stafylidis 46′) – Castro (Wagener 63′), Rolfes – Hilbert (Henrichs 63′), Brandt (Yurchenko 46′) – Bellarabi (Ryu 63′), Kießling (Brasnic 63′)

Skrót meczu :

http://www.mdr.de/thueringen-journal/video207638.html

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!