5 mln euro zapłacił Bayer Leverkusen Norymberdze za obrońcę Philippa Wollscheida. Młody zawodnik uważa Aptekarzy za najlepszą drużynę do rozwoju swojej dalszej kariery.

Walka na międzynarodowej arenie zamiast bitwy o utrzymanie – tak prawdopodobnie będzie wyglądał nowy sezon dla Philippa Wollscheida. Przeniósł się z zespołu kandydującego do spadku do zespołu walczącego w Lidze Mistrzów. Wybrał Aptekarzy, mimo propozycji z Borussii Dortmund i Bayernu Monachium.

„Nie będę już mówił, jakie kluby się mną interesowały. Faktem jest, że wybrałem Leverkusen. Bayer będzie w mojej karierze następnym i najlepszym krokiem” – ocenił swoją sytuację Wollscheid podczas pobytu w Wadern, gdzie rozdawał autografy. „Leverkusen to zespół, który zawsze gra o czołowe miejsca w tabeli. Myślę, że gra tam pozwoli mi się rozwijać i poprawić w każdym z obszarów” – kontynuował.

Bayer zdecydował się podpisać z zawodnikiem 5 – letni kontrakt i zapłacił za niego około 5 mln euro. Zawodnik tak się do tego odniósł: „Są chwile, że wydaje się rażące, że płacone są takie kwoty. Jest to jednak kwestia porozumienia między klubami, a potem między mną jaką zawodnikiem a nowym klubem. Ciężko mi to oceniać, ale to na pewno potwierdzenie rozwoju”.

Wollscheid po dobrych występach w Bundeslidze jest postrzegany jako kandydat do reprezentacji Niemiec. Zawodnik nie chce się odnosić do tych spekulacji. „To mnie denerwuje” – komentuje krótko. „Reprezentacja gra wspaniale i nie ma tematu mojej gry dla niej teraz. Jeżeli nadarzy się okazja występu, to na pewno nie dzięki spekulacjom prasowym, ale dzięki temu, że dobrze wykonuje swoją pracę” – dodał po chwili.

Więcej niż o temacie reprezentacji, Wollscheid skupiał się na swojej przyszłości w Leverkusen. „Zawsze byłem w mocnym kontakcie z Norymbergą i dlatego postanowiliśmy dać informację o mojej przyszłości już teraz. Obecnie mogę się znowu w pełni koncentrować na grze dla swojego obecnego klubu”. Wollscheid będzie miał okazję zaprezentować się swojemu nowemu klubowi w meczu 17 kolejki Bundesligi, kiedy to Norymberga będzie gościła na Bay Arena – 17 grudnia o 15.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!