Wczorajsze doniesienia Kickera i Bilda okazały się prawdziwe! Dwudziestoletni brazylijski lewy obrońca Wendell przejdzie z Gremio do Bayeru Leverkusen! Piłkarz zmieni barwy klubowe latem. Brazylijski klub otrzyma 5,5 mln euro.

27.02.: Brazylijczyk oficjalnie przedstawiony jako zawodnik Bayeru! Wendell do klubu trafi w letnim oknie transferowym. Piłkarz związał się z nową drużyną aż pięcioletnim kontraktem.

Według pierwszych wypowiedzi zawodnika, sporą zasługę w podjęciu przez niego decyzji o grze dla Bayeru miał aktualny kapitan Gremio, Ze Roberto, dawniej piłkarz Aptekarzy.

***

26.02..: Wendella 14 lutego oglądał już z trybun manager Bayeru Michael Reschke, w wygranym przez jego drużynę 1:0 meczu Copa Libertadores z Nacionalem Montevideo. W tym tygodniu do Brazylii udał się on już razem z dyrektorem sportowym Rudim Vollerem, by zobaczyć rewanżowe zwycięstwo Gremio 3:0. W środę dwójka z zarządu Bayeru miała spotkać się z utalentowanym piłkarzem.

Wendell urodził się 20 lipca 1993 roku. Mierzy zaledwie 176 centymetrów i waży 64 kilogramy. Wartość jego transferu miałaby wynieść 5,5 miliona Euro. Młody zawodnik jest tylko wypożyczony do Gremio z klubu Londrina.

Brazylijskie media twierdzą, że transfer zawodnika został już dopięty. Piłkarz przeszedł już też pozytywnie badania lekarskie. Gremio w przypadku transferu ma zachować 15% praw do tego zawodnika. W myśl skomplikowanych brazylijskich przepisów, trudno w tej chwili określić do kogo należy karta zawodnika, więc transfer pewnie będzie nieco skomplikowany.

Jeśli te doniesienia potwierdzą się i piłkarz trafi do Leverkusen, będzie to oznaczać, że latem Bayer prawdopodobnie nie skorzysta z prawa pierwokupu w przypadku Andresa Guardado i Meksykanin opuści BayArenę.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!