BayArena
fot. www.bayer04.de

Jako wierni kibice w ostatnich tygodniach z kolejki na kolejkę nieco naiwnie wierzyliśmy w przełamanie Bayeru. Tydzień temu było blisko. Bayer nie zasłużył na porażkę z Mainz, a Mainz już na pewno nie zasłużyło na wygraną. To jednak rywale wierzyli bardziej we własne umiejętności, to oni bardziej pewni siebie uparcie dążyli do zrealizowania wyznaczonego celu.

Przed meczem z Hannoverem ponownie mamy tę nutkę wiary w trzy punkty. Nie w remis – ten nas kompletnie nie urządza. Jeden punkt w starciu z tą drużyną, to tak naprawdę kolejna stratach dwóch punktów. Hannover w ostatnich czterech meczach zdobył tylko jeden punkt, remisując w ostatniej kolejce z Augsburgiem. Wcześniej jednak doznawał porażek z drużynami z czołówki: Bayern, Schalke, Mainz. Na początku rundy potrafił zaś pokonać Wolfsburg i Borussię M’gladbach.

Trenerem tej drużyny od rundy wiosennej jest Tayfun Korkut, 40-letni szkoleniowiec bez najmniejszego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu dorosłej drużyny. W meczu z Leverkusen nie będzie on mógł skorzystać z Artura Sobiecha, który w ciągu tygodnia naderwał więzadła krzyżowe. Niezdolni do gry są wciąż Felipe i Christian Pander, a pewny punkt drużyny, Lars Stindl, musi pauzować za otrzymaną przed tygodniem piątą żółtą kartkę.

Z tego samego powodu w ekipie Bayeru nie wystąpią Stefan Reinartz i Omer Toprak. Hyypia wciąż nie może skorzystać z Robbiego Kruse, a Lars Bender ze zgrupowania reprezentacji wrócił niestety z kontuzją mięśnia. Jego w drugiej linii zastąpić ma Emre Can. W związku z tym wydaje się, że na lewej obronie ujrzymy znów Sebastiana Boenischa, a parę stoperów tworzyć będą tym razem Emir Spahić i Phillip Wollscheid.

Arbitrem tego spotkania jest Felix Zwayer. Co ciekawe prowadził on w tym sezonie dwa mecze Aptekarzy, które nasz zespół wygrywał.

Bayer i Hannover spotkają się dziś ze sobą po raz 30. w Bundeslidze. Znacznie lepszy bilans bezpośrednich spotkań ma klub z Leverkusen, który wygrał 15 meczów. Hannover wygrał pięć razy, a dziewięciokrotnie ekipy dzieliły się punktami. Bayer po raz ostatni na HDI Arena wygrał jednak w 2007 roku, a aż sześć z dziesięciu ostatnich meczów rozegranych na tym stadionie pomiędzy dzisiejszymi rywalami zakończyło się remisem.