BayArena
fot. www.bayer04.de

Napastnik Bayeru U19, Marc Brasnic (na zdjęciu w środku), odchodzi na wypożyczenie do drugoligowego SC Paderborn. Wedle umowy między klubami spędzi tam dwa sezony.

Osiemnastoletni snajper Aptekarzy na zapleczu Bundesligi ma zbierać niezbędne ogranie meczowe. Do tej pory w barwach drużyny z Leverkusen grywał w rozgrywkach młodzieżowych – w ostatnim sezonie dzięki 27 trafieniom wywalczył tytuł króla strzelców w zachodniej Bundeslidze juniorów, ma na koncie również występy w juniorskiej Lidze Mistrzów. Dwukrotnie towarzyszył zawodnikom kadry pierwszego zespołu Rogera Schmidta podczas zgrupowań.

Umowa wypożyczenia wygasa 30. czerwca 2017 roku. Kontrakt Brasnica z Bayerem obowiązuje raptem o rok dłużej. Występy w Paderborn będą więc dla niego niejako sprawdzianem przed ewentualną negocjacją przez Aptekarzy nowej umowy. Na dniach napastnikowi die Werkself może ubyć poważny konkurent do walki o miejsce w składzie – według doniesień „kickera” Elias Kachunga znajduje się o krok od beniaminka Bundesligi, FC Ingolstadt. Wciąż nie wiadomo jednak, czy nowy trener Paderborn, Markus Gellhaus, zacznie stawiać na młodego, niedoświadczonego napastnika…