Jak czytamy w ?Fakcie?- lider Bundesligi- Bayer 04 Leverkusen, zainteresowany jest pozyskaniem kolejnego Polaka. Mowa o młodym zawodniku Wisły Kraków- Patryku Małeckim.

Brukowiec ten, informuje,że w ostatnim czasie- skauci ?Aptekarzy? dość często pojawiali się na meczach Wisły, podczas których mieli obserwować popularnego ?Małego?. Co ciekawe, gdy wysłannicy klubu z BayAreny zjawiali się by podpatrywać Małeckiego, ten prezentował się całkiem dobrze- często zdobywając bramki.

Jak mówi sam zainteresowany, jeżeli pojawiłaby się konkretna oferta ze strony ?Aspiryn?, z pewnością by ją rozważył. W całej tej sytuacji dużo zależeć może od powrotu do Bayernu Monachium ? Toniego Kroosa. Jeżeli Bayern zdecydował by się ściągnąć go z powrotem, szanse na angaż ?Wiślaka? z pewnością by wzrosły.

W przypadku gdy Kroos wróciłby do Monachium, reprezentant Polski miałby dołączyć do drużyny lidera Bundesligi już w lecie. Bayer musiałby wyłożyć na stół ok. 10 milionów złotych.

Patryk Małecki jest wychowankiem Wigr Suwałki, skąd jeszcze jako junior, dołączył do Wisły w 2004 roku. Do tej pory rozegrał on w polskiej Ekstraklasie 67 spotkań, w których zdobył 15 bramek.

Jako reprezentant Polski przechodził kolejno wszystkie szczeble wiekowe, zaczynając od kadry do lat 15. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował w październiku, kiedy to rywalem biało-czerwonych był zespół Rumunii. Od tamtego czasu zdołał zagrać w 6 meczach zdobywając dwie bramki.

Warto wspomnieć, że w podobnym wieku był Jakub Błaszczykowski, kiedy to odchodził, również z krakowskiej Wisły, również do klubu Bundesligi- Borussii Dortmund.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!