Barnetta i Derdiyok do reprezentacji Szwajcarii, a Gekas do Grecji – to kolejni powołani „Aptekarze” na Mistrzostwa Świata w RPA, które rozpoczną się dokładnie za miesiąc, 11 czerwca.

Barnetta i Derdiyok znaleźli się w 23-osobowej kadrze Helwetów. Ottmar Hitzfeld do składu Szwajcarii powołał także Pirmina Schweglera, byłego zawodnika Bayeru Leverkusen, występującego obecnie w Eintrachcie Frankfurt. Szwajcaria zmierzy się w grupie H z Hiszpanią, Chile i Hondurasem.

Theofanis Gekas, który wiosną przebywał na wypożyczeniu w Hercie Berlin, to król strzelców europejskich eliminacji do Mundialu. W szerokiej, 30-osobowej kadrze Otto Renhagela znalazł się także piłkarz klubu z Norymbergi – Angelos Charisteas, który przebywał na wypożyczeniu na BayArenie wiosną w rundzie wiosennej ubiegłego roku i zdobył wówczas dla Bayeru jedną bramkę. Grecja na Mundialu trafiła do grupy B z Argentyną, Nigerią i Koreą Południową.

Trójka zawodników dołączyła więc do innych powołanych zawodników z Leverkusen: Kroosa, Kiesslinga (Niemcy) i Sarpeia (Ghana).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!