Dominik Kohr podjął decyzję odnośnie swej przyszłości – 21-letni pomocnik nadal grać będzie w barwach FC Augsburg. Tym razem jednak nie jako zawodnik wypożyczony z Bayeru Leverkusen, a pełnoprawny piłkarz drużyny prowadzonej przez Markusa Weinzierla.

Bayer ogłosił niedawno, że planuje rozpocząć kolejny sezon z Dominikiem Kohrem w kadrze. Jednak ani Aptekarze nie zabiegali specjalnie o wszechstronnego pomocnika, ani sam zainteresowany nie wyrażał zbyt wielkiej chęci powrotu do Leverkusen. Augsburg był zaś zdeterminowany, by zatrzymać u siebie Kohra, który na wypożyczeniu rozegrał w zeszłym sezonie 26 ligowych spotkań dla tego klubu, dokładając swoją cegiełkę do wywalczenia udziału w fazie grupowej Ligi Europy.

Media podają, że kasę Bayeru zasili kwota około dwóch milionów euro. Kohr podpisał w Augsburgu umowę obowiązującą do końca czerwca 2019 roku.

To już drugi piłkarz środka pola, którego w przyszłym sezonie nie zobaczymy w koszulce die Werkself. Maximilian Wagener pozostanie piłkarzem klubu trzecioligowego – po roku spędzonym w barwach VfL Osnabrück utalentowany dwudziestolatek zostanie wypożyczony na sezon 2015/16 do rezerw FSV Mainz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!