BayArena
fot. www.bayer04.de

Inter Mediolan w tym sezonie rozczarowuje. Jest niemal na samym dnie Serie A. Włosi szukają wzmocnień. Zwrócili uwagę na skrzydłowego Bayeru Leverkusen Andre Schurrle. Po udanych występach w reprezentacji wykupienie jego karty może się okazać bardzo drogie.

8 punktów po 9 kolejkach, 17 miejsce w tabeli, ciężko rozpoznać, że Inter Mediolan to jeszcze aktualny Klubowy Mistrz Świata. Wzmocnienia składu w lecie okazały się słabe, także Włosi chcą nadrobić straty w zimie. Zaczęli szukać wzmocnień w Bundeslidze.

Największy dziennik sportowy Włoch „La Gazetta dello Sport” podaje, że celem stał się reprezentant Niemiec i skrzydłowy Bayeru Leverkusen Andre Schurrle. Bayer Leverkusen zapłacił za tego zawodnika około 10 mln euro, a jego kontrakt wygasa w 2016 roku. Ledwie niespełna pół roku występów w Bayerze powodują, że szanse że zostanie sprzedany nie są wysokie.

W związku z powyższą sytuacją gazeta podaje, że kwota żądań Aptekarzy waha się około sumy 20 mln euro, co z kolei przekracza aktualne możliwości prezesa Massimo Morattiego. Szczególnie, że oprócz Schurrle Inter chce kupić rewelacyjnego Lucasa z brazylijskiego Sao Paulo. Tu konkurencja jest większa, bo w kolejce po 19 – latka stoją także Real Madryt, Manchester United, Liverpool i AC Milan, a cena waha się blisko sumy 25 mln euro.