BayArena
fot. www.bayer04.de

Patrick Helmes po ponad dwóch latach spędzonych w Leverkusen, opuszcza miejscowy Bayer i za kwotę 8 milionów Euro przenosi się do byłego mistrza Niemiec, VfL Wolfsburg. „Wilki” liczą, że 26-letni reprezentant Niemiec zastąpi Edina Dzeko, sprzedanego tej zimy do angielskiego Manchesteru City.

W tym sezonie Helmes zdobył dla Bayeru w Bundeslidze 5 bramek; 4 trafienia zaliczył także w Lidze Europejskiej. Ogółem rozegrał dla „Aptekarzy” 38 ligowych spotkań, zdobywając w nich 21 bramek.

Mimo dobrych statystyk Helmes nie mógł liczyć na regularne wystawianie w podstawowym składzie przez Juppa Heynckes, często narzekając na ten stan rzeczy w mediach. Jego kłopoty zaczęły się w poprzednim sezonie, gdy po długiej kontuzji nie potrafił szybko dojść do optymalnej formy.

W obecnym rozgrywkach miewał mecze bardzo dobre, ale też takie, w których był kompletnie niewidoczny na boisku. To spowodowało, że zarząd wespół z Heynckesem, podjął decyzję o sprzedaży Patricka do Wolfsburga. Z „Wilkami” 13-krotny reprezentant Niemiec podpisał kontrakt do 30 czerwca 2014 roku.