Atmosfera w Leverkusen jest ciężka i robi się niewygodna dla wielu profesjonalistów z obecnej kadry Bayeru.

Ciśnienie na linii trener Dutt – zawodnicy stale rośnie. Pierwszą ofiarą został Hanno Balitsch, odsunięty na stałe od składu i wystawiony na listę transferową.Już w zimie może sobie szukać nowego klubu. Brzydki koniec przygody  z klubem dla zawodnika, który spędził w sumie 5 lat na Bay Arena podczas swoich dwóch pobytów i rozegrał 98 spotkań w koszulce Aptekarzy.

Mogą być następni, gdyż Dutt zadecydował, że weźmie na obóz przygotowawczy do Portugalii aż 5 zawodników z kadry U – 19, która należy do jednej z najbardziej utalentowanych w Niemczech (są tam między innymi medaliści Mistrzostw Świata U-17 z tego roku Yesil, Aydin i Perrey.)

Co do Balitscha Dutt wyjaśnia: „Podjęliśmy decyzję. Nie ujawnimy jednak powodów, które zadecydowały o odejściu Hanno. On chce nadal grać w piłkę. Chcieliśmy go wcześnie i szczerze poinformować o naszych planach”.

„Hanno nie jest żadnym pionkiem. Ale nie było między nim, a trenerem chemii od jakiegoś czasu” – dodaje dyrektor generalny klubu Wolfgang Holzhauser. Są informacje, że konflikt pojawił się w trakcie lub po meczu z Schalke w 10 kolejce ligowej.

Dyrektor sportowy podsumowując pierwszą rundę uczynił graczy przede wszystkim odpowiedzialnymi za obecne wyniki i wsparł trenera mówiąc: „On ma nasze pełne zaufanie”. Dutt odpowiedział na to szczęśliwy: „To pokazuje, że wszyscy stoimy za jedną sprawą”.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!