Zwycięstwo w meczu przeciwko Chelsea Londyn zapewni piłkarzom Bayeru Leverkusen awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów bez względu na wszystkie inne rezultaty w grupie.

W środowy wieczór czekają kibiców Bayeru wielkie emocje. Bayer Leverkusen walczy o pełną pulę i w przypadku zwycięstwa zapewni sobie „przezimowanie” w Lidze Mistrzów. W żadnym wariancie wyników innych meczów w tej grupie, nie będzie możliwości, aby Bayer stracił awans.

Mimo przegranej w bezpośredniej konfrontacji z Valencią, Bayer wygrywając z Chelsea zapewni sobie awans, nawet jeśli będzie to wygrana niższa niż porażka w Londynie, co spowoduje, że także z Chelsea wynik bezpośredniej konfrontacji będzie przegrany. Wszystko dlatego, że Chelsea i Valencia grają ostatni mecz przeciwko sobie i nawet w przypadku remisu i porażki Bayeru w Genk mogą co najwyżej zrównać się z Aptekarzami punktami. (wszyscy będą mieli po 9 pkt.) Wtedy zostanie stworzona specjalna tabela wyników pomiędzy zainteresowanymi i Bayer ze względu na swoją grę bez kompromisów zbierze w takiej tabeli 6 punktów, podczas gry rywale po 5 punktów.

Ale rywale też mają piłkę meczową. Zwycięstwo zapewnia im awans. Jeśli Valencia nie pokona Genku, będą już nawet pierwsi w grupie. W przypadku remisu i porażki w ostatnim meczu z Valencią, Anglików może zabraknąć w fazie pucharowej, pod warunkiem, że Bayer wygra spotkanie w Genk.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!