Po przerwie, jaką mieliśmy spowodowaną meczami reprezentacyjnymi wracamy na ligowe boiska. W 9. kolejce Bundesligi Bayer Leverkusen zmierzy się na wyjeździe z Hamburgerem SV.

Pomimo że HSV w ostatnich sezonach prezentuje się bardzo kiepsko, nie jest drużyną, którą możemy zlekceważyć. Przede wszystkim, dlatego że jest drużyną, z którą często mamy niemałe problemy. Owszem, ostatnie spotkanie tych drużyn skończyło się efektownym zwycięstwem Bayeru 4:0. Jednakże dwa poprzednie spotkania kończyły się już przegraną drużyny z Leverkusen.

Spotkanie to z pewnością nie będzie spacerkiem tym bardziej, że HSV zaliczył całkiem niezły start. Dziesięć punktów zdobytych w pierwszych ośmiu kolejkach może nie jest jakimś rewelacyjnym wynikiem, lecz należy pamiętać, że mówimy o drużynie, która poprzednie dwa sezony ratowała się przed spadkiem w barażach.

Mimo to ciężko sobie wyobrazić, żebyśmy mieli tego dnia stracić jakiekolwiek punkty. Aptekarze mają sporo do udowodnienia swoim kibicom, gdyż wyniki, jakie osiągają w pierwszej fazie sezonu są poniżej oczekiwań. Dlatego też piłkarze będą wystarczająco zmotywowani do tego, aby wrócić jutro z Hamburga z tarczą.

Gospodarze do sobotniego spotkania przystąpią osłabieni jedynie brakiem kontuzjowanego Kacara. W drużynie Bayeru na murawę nie wybiegną, leczący urazy Hilbert i Aranguiz oraz pauzujący za kartki Wendell.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!