BayArena
fot. www.bayer04.de

Prezentujemy przegląd najważniejszych informacji, które na przełomie roku dotyczyły Bayeru.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie od przyszłego sezonu Bayer będzie występował w koszulkach firmy Jako, która rocznie ma przelewać na konto Aptekarzy 2,2 mln Euro. Jak już wcześniej było podane, po tym sezonie Bayer kończy współpracę z Adidasem. Firma Jako w obecnym sezonie ubiera już Hannover i Darmstadt, wcześniej w koszulkach tej firmy grali zawodnicy Frankfurtu i Augsburga.

***

Kibice z portalu 1904online.de wybrali najlepszego zawodnika Bayeru w rundzie jesiennej, którym został niespodziewanie Jonathan Tah. Jeszcze większą niespodzianką jest różnicą głosów, którą pokonał drugiego Chicharito. Tah zebrał 42% wszystkich głosów, a nasz napastnik 20%. Tyle samo zebrał również Kevin Kampl.

***

Włoskie Corriere dello Sport podało informację, że Bayer odrzucił ofertę Napoli w wysokości 15 mln Euro za Christophera Kramera. Niemieckie media poza tym cytowały Rudiego Vollera, który wyraźnie zaznaczył, że Aptekarze w tym okienku transferowym nie sprzedają żadnego kluczowego gracza.

Łączony z powrotem do Leverkusen był ponadto Renato Augusto, którym interesowało się też Schalke, które było bliżej pozyskania Brazylijczyka. Były zawodnik Bayeru chciał jednak zbyt wiele zarabiać, klub z Gelsenkirchen nie był w stanie przystać na te warunki i pomocnik prawdopodobnie trafi do klubu z ligi … chińskiej.

***

W klubie na pewno pozostanie Stefan Kiessling. Odejść zaś może Sebastian Boenisch, którego do Hannoveru sprowadzić chce Thomas Schaaf, który pamięta Polaka ze współpracy w Werderze Brema.

Póki co lewy obrońca nie wyjechał z Bayerem na turniej Florida Cup do Orlando w USA. Oficjalny powód: kontuzja. Zdaje się jednak, że na dniach może dojść do konkretnych transferowych rozmów.

Zamiast niego Roger Schmidt zabrał ze sobą Joela Abu Hanna, 17-latka z drużyny juniorskiej. Ten lewonożny, grający głównie na boku obrony zawodnik, jest również reprezentantem niemieckiej młodzieżówki do lat 17. Oprócz niego z młodzieżowców do USA udali się również Benjamin Henrichs, Lukas Boeder, a także Patrick Dzalto, 18-letni chorwacki napastnik, który przed sezonem trafił do Leverkusen z RB Lipsk i dobrymi występami w juniorskiej Lidze Mistrzów zwrócił na siebie uwagę sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny.