Prezentujemy przegląd najważniejszych informacji, które na przełomie roku dotyczyły Bayeru.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie od przyszłego sezonu Bayer będzie występował w koszulkach firmy Jako, która rocznie ma przelewać na konto Aptekarzy 2,2 mln Euro. Jak już wcześniej było podane, po tym sezonie Bayer kończy współpracę z Adidasem. Firma Jako w obecnym sezonie ubiera już Hannover i Darmstadt, wcześniej w koszulkach tej firmy grali zawodnicy Frankfurtu i Augsburga.

***

Kibice z portalu 1904online.de wybrali najlepszego zawodnika Bayeru w rundzie jesiennej, którym został niespodziewanie Jonathan Tah. Jeszcze większą niespodzianką jest różnicą głosów, którą pokonał drugiego Chicharito. Tah zebrał 42% wszystkich głosów, a nasz napastnik 20%. Tyle samo zebrał również Kevin Kampl.

***

Włoskie Corriere dello Sport podało informację, że Bayer odrzucił ofertę Napoli w wysokości 15 mln Euro za Christophera Kramera. Niemieckie media poza tym cytowały Rudiego Vollera, który wyraźnie zaznaczył, że Aptekarze w tym okienku transferowym nie sprzedają żadnego kluczowego gracza.

Łączony z powrotem do Leverkusen był ponadto Renato Augusto, którym interesowało się też Schalke, które było bliżej pozyskania Brazylijczyka. Były zawodnik Bayeru chciał jednak zbyt wiele zarabiać, klub z Gelsenkirchen nie był w stanie przystać na te warunki i pomocnik prawdopodobnie trafi do klubu z ligi … chińskiej.

***

W klubie na pewno pozostanie Stefan Kiessling. Odejść zaś może Sebastian Boenisch, którego do Hannoveru sprowadzić chce Thomas Schaaf, który pamięta Polaka ze współpracy w Werderze Brema.

Póki co lewy obrońca nie wyjechał z Bayerem na turniej Florida Cup do Orlando w USA. Oficjalny powód: kontuzja. Zdaje się jednak, że na dniach może dojść do konkretnych transferowych rozmów.

Zamiast niego Roger Schmidt zabrał ze sobą Joela Abu Hanna, 17-latka z drużyny juniorskiej. Ten lewonożny, grający głównie na boku obrony zawodnik, jest również reprezentantem niemieckiej młodzieżówki do lat 17. Oprócz niego z młodzieżowców do USA udali się również Benjamin Henrichs, Lukas Boeder, a także Patrick Dzalto, 18-letni chorwacki napastnik, który przed sezonem trafił do Leverkusen z RB Lipsk i dobrymi występami w juniorskiej Lidze Mistrzów zwrócił na siebie uwagę sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!