BayArena
fot. www.bayer04.de

14 milionów Euro dla HSV Hamburg i pięcioletni kontrakt dla Hakana Calhanoglu, który po wielu tygodniach negocjacji ostatecznie ma trafić do Bayeru 04 Leverkusen – informuje „Bild”.

W czwartek wieczorem doszło do specjalnego spotkania Rady Nadzorczej HSV, która miała zadecydować, co dalej z przyszłością utalentowanego pomocnika. W kasie klubu z Hamburga zaczęło bowiem brakować gotówki, po tym jak pozyskano Pierre-Michela Lasoggę z Herthy Berlin za 8,5 miliona Euro.

Potwierdzenie sprzedaży Calhanoglu do Bayeru ma być już tylko formalnością. Piłkarz nie krył się z tym, że chce odejść z Hamburga właśnie do Leverkusen. Problemem od wielu tygodni było to, że HSV ani myślał pozbywać się jednego ze swoich kluczowych zawodników.

Aptekarze oficjalnie rezygnowali już z pozyskania piłkarza, a jeszcze wczoraj plotki o nowej ofercie w wysokości 18 milionów Euro dementował prezes Aspiryn, Michael Schade. Jednak dziś klub z północy Niemiec w końcu spasował i podjął decyzję o sprzedaży Turka. Teraz pozostaje nam czekać już tylko na oficjalne potwierdzenie transferu.