To nie prima aprilis, ani „kaczka dziennikarska”. Już 10 stycznia Bayer rozegra swój kolejny mecz na stadionie w Düsseldorfie.

Wszystkich wystraszonych już uspokajam. Swoje spotkanie Bayer co prawda tam rozegra, ale stawką nie będą ligowe punkty, tylko walka o zwycięstwo w turnieju Wintercup. Turniej zostanie rozegrany na ESPRIT Arena w Düsseldorfie. Taką obecnie nazwę nosi stadion, na którym jeszcze w rundzie wiosennej, podczas rozbudowy BayAreny spotkania rozgrywał Bayer.

W turnieju zobaczymy cztery drużyny: gospodarza, czyli drużynę Fortuny Düsseldorf, nasz Bayer Leverkusen, mistrza Niemiec VFL Wolfsburg i Borussię Mönchengladbach.

Półfinałowym rywalem Bayeru będzie drużyna gospodarzy, która obecnie po 9 kolejkach zajmuje 7 miejsce w 2 Bundeslidze. Mecze półfinałowe oraz finałowe trwać będą tylko 45 minut, czyli każda drużyna zagra w turnieju 90 minut.

Czy stadion w Düsseldorfie wreszcie okaże się dla nas szczęśliwy? Przypomnę, że grając tam na wiosnę Bayer zanotował 1 zwycięstwo, 4 remisy i 3 porażki. Czas więc na przełamanie.

Już tydzień później, zostanie rozegrana pierwsza wiosenna kolejka Bundesligi. Dlatego ten turniej będzie bardzo ważny. W jakimś stopniu pokaże jak nasza drużyna przepracowała zimowy okres, jak również będzie ostatnią szansą na wyeliminowanie błędów w starciu z mocnymi rywalami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!