Jak podała oficjalna strona internetowa Juventusu Turyn, Arturo Vidal jeszcze wczoraj po przejściu badań medycznych złożył podpis pod 5-letnim kontraktem z włoskim klubem. Do porozumienia doszły także kluby.

Cena transferu wyniesie 10,5 mln Euro i według umowy, Juventus spłaci ją w trzech ratach: 5 mln w momencie podpisania kontraktu, 3 mln do 30 czerwca 2012 roku oraz 2,5 mln do 31 grudnia 2012 roku.

Podana kwota może zostać zwiększona maksymalnie o 2 mln Euro w zależności od uzyskanych przez zawodnika i klub wyników. Przypomnijmy, że 30% kwoty tej transakcji trafi do poprzedniego klubu Chilijczyka, Colo Colo, w ramach rozliczeń za transfer z Bayerem.

Vidal podpisał kontrakt do 2016 roku i według mediów ma zarabiać około 2,5 mln Euro rocznie. Teraz piłkarz uda się na dwutygodniowy urlop, po czym wróci do Turynu przygotowywać się z klubem do nowego sezonu.

24-letni pomocnik do Leverkusen trafił w 2007 roku, rozgrywając przez ten czas 115 meczów w Bundeslidze, w których zdobył 15 bramek. Jest kolejnym zawodnikiem, którego Bayer wychował do gry w Europie i wypromował do silniejszego klubu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!