Drużyna Bayeru Leverkusen wróciła wczoraj z austriackiego Zillertal, gdzie miała pierwszy obóz przygotowawczy do nowego sezonu. Kolejny obóz, tym razem w szwajcarskim St. Gallen, „Aspiryny” rozpoczną 23 lipca.

W Szwajcarii Jupp Heynckes będzie mógł już skorzystać z zawodników, którzy uczestniczyli w Mundialu oraz z Michaela Ballacka, który do tej pory przechodził rehabilitację w Luksemburgu. Wcześniej jednak Bayer rozegra trzy wyjazdowe sparingi. Najpierw we wtorek, 13 lipca z Carl-Zeiss Jena, trzy dni później z St. Pauli i ostatni sprawdzian przed wyjazdem do St. Gallen, 21 lipca z Hassia Bingen.

Pierwsze sparingi przed nowym sezonem Bayer rozegrał w Zillertal, gdzie najpierw 12:0 pokonał miejscowych amatorów, a później 3:1 pierwszoligowy austriacki zespół, Wacker Innsbruck. Formą w tych dwóch spotkaniach błysnął Patrick Helmes – strzelec 7 goli i nowy nabytek „Aptekarzy”, Jorgensen, który pięciokrotnie trafiał do bramki rywala we wspomnianych dwóch meczach.

Z pierwszego letniego obozu zadowolony jest trener Jupp Heynckes: – To był bardzo dobry obóz treningowy, zarówno pod względem warunków, jak i wyników zawodników. Zespół prezentował już wysoką jakość. Dzięki zwiększeniu konkurencji można zauważyć wzrost poziomu. Praca z tymi zawodnikami sprawia wiele radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!