Trener Bayeru U19, Markus Anfang, zdecydował się w ostatnim czasie na przenosiny do Kiel, gdzie z ławki trenerskiej dowodzi trzecioligowym Holstein. Opiekunem bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny został jeden z klubowych trenerów młodzieży, Markus von Ahlen. W związku z odejściem Anfanga, sztab szkoleniowy Leverkusen powiększył się o jeszcze jedną osobę, mającą wziąć odpowiedzialność za zawodników od U16 do U19. To 49-letni Niemiec z greckimi korzeniami, Iraklis Metaxas.

– Jesteśmy zadowoleni, że w osobie Iraklisa pozyskaliśmy doświadczonego i kompetentnego trenera – tak w zeszły czwartek powiedział o nowym nabytku Bayeru dyrektor ośrodka szkoleniowego w Leverkusen, Helmut Jungheim.

Poprzednim pracodawcą Metaxasa był Grecki Związek Piłki Nożnej, dla którego pracował jako asystent selekcjonera Michaela Skibbe, swego czasu pierwszego trenera Aptekarzy. W latach 2008-09 pełnił funkcję asystenta przy niemieckiej reprezentacji U19, by później asystować szkoleniowcom VfL Bochum oraz Freiburga. Był również trenerem rezerw tych klubów.

Transfer do Leverkusen oznacza dla Metaxasa powrót na stare śmieci: nowy trener pochodzi bowiem z Kolonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!