Bayer Leverkusen chce kontynuować passę ze spotkania z Freiburgiem i walczyc o zwycięstwo w najbliższym meczu ligowym z HSV Hamburg (sobota, 18.30)

Podczas przemówienia związanego z przedłużeniem kontraktu, dyrektor sportowy Rudi Voller powiedział: „Mam nadzieję, że przedłużenie umowy będzie osłodzone zwycięstwem nad HSV”. Trener Robin Dutt dodał: „Chcielibyśmy bardzo zrobił prezent Rudi Vollerowi i wygrać”.

Po chwili Dutt dodał: „Jesteśmy pewni siebie i wierzymy, że możemy wygrać z HSV, nawet biorąc pod uwagę fakt, że Thorsten Fink wniósł nowego ducha do tego zespołu w ostatnich tygodniach.” Trener Dutt zwrócił uwagę na pozytywy meczu Ligi Mistrzów z Valencią, a zwłaszcza na dobrą grę pozycyjną Bayeru w drugiej połowie. Zwrócił też uwagę, że mimo pozytywnych opinii o przegranych meczach z Chelsea i Valencią nie można wpadać w zadowolenie nawet z dobtego poziomu w przegranych meczach, gdyż jest to niebezpieczne.

Obecnie Dutt mówił, że zespół jest czujny i skoncentrowany i ma nadzieję, że także fizycznie będzie wyglądał dobrze podczas meczu. Trener zdaje sobie sprawę z jego krytyków, wytykających mu tylko 13 zdobytych bramek z 11 kolejkach tego sezonu – ” Musimy grać skuteczniej i płynniej. Na razie jest zbyt dużo wysiłku w naszych działaniach”.

Trener podaje tu przykład Stefana Kiesslinga, który biega każdorazowo kilka kilometrów, aby pomóc zespołowi. Trener apeluje o koncentrację i mobilizację całego zespołu, aby Kiessling mógł zaoszczędzić wykorzystywaną energię i mógł ją poświęcić na akcje ofensywne.

O znaczeniu meczu z HSV przypomina także kapitan Simon Rolfes: ” Każdy mecz jest teraz bardzo ważny, gdyż chcemy kontynuować nasz marsz w górę tabeli aż do świąt Bożego Narodzenia. Dlatego wygrana z HSV jest tak istotna”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!