Celem Bayeru Leverkusen w niedzielnym meczu przeciwko Mainz jest stworzenie podwalin do udanej drugiej rundy rozgrywek.

Przygotowanie są prawie gotowe i za dwa dni zaczynamy. Bayer Leverkusen czuję się dobrze przygotowany do rozpoczęcia rundy wiosennej Bundesligi i niedzielnego meczu z Mainz. „Mieliśmy w ostatnich tygodniach wiele wysokiej jakości intensywnego treningu. Teraz ważne jest, aby wszystko co wypracowaliśmy przenieść w niedzielę na boisko” – zapowiada trener Robin Dutt na piątkowej konferencji.

Trener wspomina, że zespół pracował nad nową metodologią gry i na nad zmianami swojego zachowania na boisku. „Celem jest szybkie przemieszczanie piłki w ofensywie i szybko doskoczenie do przeciwnika po jej stracie” – formułuje wymagania dla zespołu Dutt.

Opracowanie rozwiązań pod presją

Bayer jest pewny siebie i nie wyobraża sobie nie zastosowania się do swojej filozofii gry. „Mainz to trudny przeciwnik. Potrafi grać pressingiem i jest dobrze ustawiony taktycznie. Jednak dużo pracowaliśmy w tym tygodniu nad umiejętnością stawiania przeciwnika pod presją i odnalezieniem własnego sposobu gry” – dodaje trener.

Ortega musi pauzować

Personel medyczny Aptekarzy nie może liczyć na relaks. Do kontuzjowanych Rene Adlera, Renato Augusto, Tranquillo Barnetty i Sidneya Sama dołączy Michael Ortega, który na skutek kontuzji powodującej podrażnienia skóry w okolicach uda będzie musiał pauzować. Przewiduję się, że wróci do treningów w przyszłym tygodniu. Na ławce rezerwowych zasiądzie jeden lub więcej graczy kadry U-19, między innymi Samed Yesil.

„Nasze problemy, zwłaszcza na skrzydłach, nie zostały zmniejszone. Brakuje nam niektórych opcji” – wyjaśnia trener, dodając z przekonaniem: „Jestem pewien, że w niedzielę zobaczymy w pełni zmotywowany i zaangażowany zespół. Zaczynając meczem z Mainz będziemy kawałek po kawałku będziemy dążyć do uatrakcyjnienia naszej gry, co w przeciągu kilku tygodni stanie się rzeczywistością”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!