Najważniejszą informacją tego tygodnia dla polskich kibiców jest oczywiście to, że od nowego sezonu Bundesliga nie będzie już pokazywana w Eurosporcie, a przez stację Eleven Sports.

Warto więc dziś skorzystać z okazji i obejrzeć naszą drużynę w starciu z Augsburgiem. W starciu, które najzwyczajniej w świecie trzeba wygrać, najlepiej w podobnym stylu jak z Eintrachtem.

Liczymy, że dziś ponownie w dobrej formie będzie Lars Bender, który – choć w tym sezonie głównie przebywa w gabinetach lekarskich i brakuje mu regularnej gry – przed tygodniem pokazał się z dobrej strony. A lidera ? i kapitana ? drugiej linii potrzebujemy, zwłaszcza pod nieobecność Calhanoglu i w dodatku dlatego, że prawdopodobnie dziś znów od pierwszej minuty na placu gry pojawi się Kai Havertz.

Portal sport.de pyta, czy nasz kolejny młody talent stanie się nowym Ballackiem. Tego nie wiemy, ale mu tego życzymy. Kai gra obiecująco, nie boi się odważnych rozwiązań, ale by mógł się w pełni skupić na kreowaniu gry, potrzebna jest dobra praca grających za nim środkowych pomocników i to może być dziś kluczem do odniesienia zwycięstwa.

Przeszkodzić w tym w ekipie rywali starać się będzie nasz wychowanek Dominik Kohr. Raczej od pierwszej minuty nie zagra inny nasz były zawodnik Stafylidis, a kontuzjowany jest  kolejny wychowanek Bayeru ? Callsen-Bracker.

Może dziwić to, że Augsburg ma tylko trzy punkty mniej od nas, co tylko potwierdza, w jak kiepskiej sytuacji ciągle się znajdujemy. Trzeba dziś postarać się poza tym o kolejne czyste konto, tym bardziej, że w Bundeslidze tylko Ingolstadt i Darmstadt strzeliły mniej goli od podopiecznych Manuela Bauma.

My jednak dziś musimy sobie radzić bez pauzującego za żółte kartki Omera Topraka i kontuzjowanego Taha. Eksperymentalne zestawieni Jedvaj i Dragović staną przed wielką szansą przekonania do siebie Rogera Schmidta.

Choć ostatnie cztery potyczki obu drużyn kończyły się remisem, to wcześniej Bayer zanotował siedem kolejnych zwycięstw. Augsburg z Bayerem nie wygrał jeszcze nigdy. To więc zobowiązuje, drodzy Aptekarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!