BayArena
fot. www.bayer04.de

Reprezentacja Niemiec do lat 17 zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata, które rozgrywane były w Meksyku. W meczu o 3 miejsce, młodzi zawodnicy pokonali rówieśników z Brazylii 4:3, mimo że do przerwy przegrywali 1:3. Mistrzostwo wywalczyli gospodarze z Meksyku, którzy w finale pokonali Urugwaj 2:0.

Bohaterem meczu o 3 miejsce była dwójka młodych zawodników z Bayeru Leverkusen. Okan Aydin zdobył dwie bramki – jedną otwierającą wynik spotkania i przede wszystkim bramkę na 4:3, dającą brązowe krążki jemu i kolegom. Ponadto aż trzy asysty w tym spotkaniu zaliczył Samed Yesil.

Yesil jest zresztą jedną z gwiazd tego turnieju. Z 6 bramkami na koncie został wicekrólem strzelców. 17-letni gracz zaliczył także 6 asyst, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem tego turnieju. Dobrze spisał się również Aydin, który zakończył ten Mundial z 4 bramkami na koncie.

Samed Yesil już od dwóch sezonów udanie spisuje się w juniorach Bayeru, prowadzonych m.in. przez Andrzeja Buncola. Niedawno młody piłkarz przedłużył kontrakt  z Bayerem do 30 czerwca 2016 roku, gdyż w trakcie turnieju zaczął się nim interesować Arsenal.

Yesil podjął także ostateczną decyzję, dotyczącą tego że w przyszłości chce grać dla reprezentacji Niemiec. Grą w narodowych barwach tego zawodnika byli zainteresowani Turcy, skąd pochodzi rodzina piłkarza, który łącznie w 20 meczach w kadrze do lat 17 zdobył aż 19 bramek.