Dwa dni po ostatnim w tym sezonie spotkaniu rozegranym na stadionie imienia Ulricha Haberlanda, w którym kobieca drużyna Bayeru uległa SGS Essen (0-1), na obiekcie rozpoczął się proces wymiany murawy. Prócz tego trwają inne prace mające polepszyć stan infrastruktury wokół BayAreny.

Wymiana odbywa się pod okiem Georga Schmitza, który w Bayerze odpowiada za stan utrzymania klubowych boisk. Dowodzony przez niego zespół najpierw ściągnął starą murawę, po czym wkopał się na dwanaście centymetrów w ziemię przed dodaniem nawozu i sztucznych środków poprawiających stan gleby. Nawierzchnia o grubości 38 milimetrów zostanie wyłożona na boisku już jutro.

Nowa murawa, stanowiąca mieszankę życicy i trawy łąkowej, będzie potrzebować dziesięciu dni na adaptację. Stadionowe boisko ma być gotowe do gry na pierwsze treningi, które rozpoczną się w Leverkusen 30. czerwca.

Prócz wymiany nawierzchni na Ulrich-Haberland-Stadion, w Leverkusen trwają inne prace konserwacyjne. Północna trybuna na BayArenie (tzw. „Nordkurve”) jest aktualnie pokrywana nową warstwą czerwonej farby. Malowanie nie ominęło również stadionowego holu. Remontowane są niektóre parkingi wokół obiektu. Na najbliższe tygodnie zapowiadane są kolejne remonty i ulepszenia klubowej infrastruktury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!