Hannes Wolf
fot. www.bayer04.de

23 marca 2021 roku Hannes Wolf został oficjalnie ogłoszony jako nowy trener Bayeru Leverkusen. Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji narodowych, przed Wolfem pierwsze spotkanie, w którym rywalem Aptekarzy będzie Schalke 04 Gelsenkirchen.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej, Hannes Wolf opowiedział o przygotowaniach do tego spotkania.

– Za nami bardzo dobre jednostki treningowe. Pracowaliśmy z dobrą energią. Kiedy widzisz takie zaangażowanie zawodników, z niecierpliwością czekasz na to co nadejdzie. Zebraliśmy wiele informacji na temat przeciwnika i podzieliliśmy je na aspekty, które są kluczowe dla nas – powiedział 39-letni trener Bayeru Leverkusen.

– Chcemy kontynuować filozofię gry, która bazuje na dużej ilości posiadania piłki i aktywnej grze, ale podczas naszych przygotowań, duży nacisk kładliśmy na fazy gry bez piłki.

Wolf stwierdził także, że pomimo fatalnej dyspozycji Schalke w obecnym sezonie spodziewa się trudnej przeprawy, ponieważ pomimo słabych wyników, zespół z Gelsenkirchen ma w swoich szeregach wielu wysokiej klasy zawodników.

– Można spojrzeć na Schalke z dwóch perspektyw – z perspektywy tabeli i z perspektywy drużyny. Mają w swoich szeregach wielu dobrych graczy, dlatego musimy rozegrać najlepsze spotkanie, aby wygrać i to jest nasz cel – zapowiedział Wolf.

Źródło: www.bayer04.de