BayArena
fot. www.bayer04.de

Prawdopodobnie jeszcze w styczniowym okienku transferowym klub z Leverkusen opuści Patrick Helmes. Napastnikiem reprezentacji Niemiec zainteresowane są takie kluby, jak Hoffenheim i Wolfsburg.

Bayer opuścił już w tym okienku Burak Kaplan, ale tylko na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Turecki pomocnik zasilił szeregi drugoligowego Greuther Furth. W obecnym sezonie, Kaplan nie otrzymywał zbyt wielu szans na grę w pierwszej drużynie Bayeru, w związku z czym zarząd uznał, że najlepszym rozwiązaniem dla młodego gracza będzie półroczny pobyt w czołowym klubie  2. Bundesligi.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, 19-letni brazylijski stoper Lucas, po dołączeniu do Bayeru, został od razu wypożyczony. Zawodnik, który podpisał kontrakt z Bayerem 17 lutego ubiegłego roku, do końca sezonu będzie w kadrze klubu z Kaiserslautern. Rosły stoper (194 cm) trafił do Niemiec z Portuguesa Sao Paulo. Przypomnijmy, że na wypożyczeniu w Kaiserslautern przebywa już inny młody zawodnik Bayeru, Thanos Petsos.