BayArena
fot. www.bayer04.de

Po udanych sparingach na obozie w Zillertal, Nicolai Jörgensen przekonał ostatecznie do siebie Juppa Heynckesa i dołączy do pierwszego zespołu Bayeru. Na wypożyczenie prawdopodobnie ponownie powędruje Jans Hegeler.

W przyszłym tygodniu 19-letni Duńczyk ma podpisać kontrakt do 2015 roku i otrzyma nr 31 na koszulce, a na konto jego klubu – AB Kopenhaga – ma zostać przelana kwota 750 tys. Euro. Jörgensen będzie więc czwartym napastnikiem – obok Kiesslinga, Helmesa i Derdiyoka – w talii Juppa Heynckesa. Oby swoją skuteczność ze sparingów (2 mecze, 5 goli) potwierdził w spotkaniach o stawkę.

Ostateczny skład pierwszej drużyny, nasz trener ma podać na początku sierpnia. Niemieckie media spekulują, że zabraknie w nim miejsca dla Jansa Hegelera, który ma zostać ponownie wypożyczony. Przypomnijmy, że w ostatnim sezonie Hegeler był już wypożyczony do FC Augsburg – czołowej drużyny 2. Bundesligi. Tym razem 22-letni pomocnik ma trafić do 1. FC Nürnberg.

Tymczasem po niewypale, w związku z przejściem Lukasa Sinkiewicza do Herthy Berlin, zainteresowanie tym piłkarzem wyraziła drugoligowa Fortuna Düsseldorf. Tę informację potwierdził Jupp Heynckes.