8 czerwca w Katowicach na stadionie GKS-u przy ulicy Bukowej, o godzinie 19.00 (po meczu ligowym gospodarzy z Dolcanem Ząbki) rozegrany zostanie mecz upamiętniający śp. Adama Ledwonia, byłego piłkarza m.in. Bayeru Leverkusen i GKS Katowice.

W meczu tym wezmą udział byli piłkarze GKS-u Katowice i przyjaciele śp. Adama Ledwonia. W spotkaniu zobaczymy m.in.: Janusza Jojko, Piotra Piekarczyka, Kazimierza Węgrzyna, Grzegorza Szamotulskiego, Grzegorza Mielcarskiego, Jerzego Brzęczka, Marka Świerczewskiego, Mirosława Widucha, Arkadiusza Wołowicza, Adama Bałę czy Mariusza Muszalika.

– Wspólnie z mężem oraz bratem Adama, Łukaszem podjęliśmy inicjatywę, aby w rocznice śmierci Adama rozgrywać mecz upamiętniając jego zasługi piłkarskie. Począwszy od 2009 roku w rodzinnej miejscowości Radawie corocznie organizowany był memoriał im. Adama Ledwonia. W piątą rocznicę śmierci postanowiliśmy razem z klubem zorganizować  ten mecz na boisku GKS-u, gdyż w latach 1991-1997 był zawodnikiem tego klubu i tu odniósł wiele sukcesów – powiedziała mama Adama, Barbara Ledwoń.

Adam Ledwoń był piłkarzem Bayeru w sezonie 1998-1999, rozegrał dla nas 10 spotkań. Na swoim koncie ma także 18 meczów w barwach Reprezentacji Polski i jedną bramkę. 11 czerwca 2008 roku, w wieku 34 lat, w swoim domu w Klagenfurcie popełnił samobójstwo. Zawsze zostanie zapamiętany jednak jako zawodnik słynący z twardej, ambitnej, pełnej poświęceń gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!