BayArena
fot. www.bayer04.de

Jak podaje „express.de”, trzy kluby są zainteresowane sprowadzeniem w najbliższym okienku transferowym Lukasa Sinkiewicza, obrońcy Bayeru Leverkusen. Zarząd Bayeru jest gotów sprzedać 24-latka za 2 miliony Euro.

– To nie ma sensu, aby Lukas kolejny sezon spędził na ławce. Chcemy go sprzedać – tłumaczy prezes „Aptekarzy”, Wolfgang Holzhäuser.

Lukas Sinkiewicz, którego przez pewien czas w polskiej reprezentacji widział Franciszek Smuda, trafił do Leverkusen w lipcu 2007 roku, mając za sobą udany sezon w klubie z Kolonii i debiut w reprezentacji Niemiec. Podczas 3-letniego pobytu nie zdołał, jak na razie, wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie klubu z BayArena. W obecnym sezonie, przegrywa rywalizację z Samim Hyypią, Manuelem Friedrichem, a nawet Stefanem Reinartzem i rozegrał tylko 6 spotkań w Bundeslidze.

Zainteresowanie środkowym obrońcą wyraziły dwa kluby Bundesligi: Borussia Dortmund i VfL Wolfsburg oraz klub mający spore szanse na awans do niemieckiej ekstraklasy, czyli FC Augsburg.