To była pełna i szczera wymiana zdań: kilka dni przed startem rundy rewanżowej Bundesligi trener Robin Dutt spotkał się z radą Stowarzyszenia Kibiców i reprezentantami grupy NK12 w klubie kibica na Lichstrasse.

Trener Aptekarzy podjął otwarty dialog z fanami starając się wyjaśnić sens solidarności między kibicami Bayeru i komunikowaniu potrzeb dla pełnego wsparcia zespołu w zbliżających się ważnych spotkaniach. „Dla mnie, przyjście tutaj było ważne, aby zrozumieć punkt widzenia kibiców” – powiedział Dutt po spotkaniu trwającym 3 godziny, podczas których trener odpowiadał na krytyczne pytania, dostarczając szczerych odpowiedzi i pozostałych dodatkowych informacji.

Dyskusja koncentrowała się na braku kreatywności w grze Aptekarzy podczas pierwszej połowy sezonu, sprawach taktycznych i wyrzuceniu Hanno Balitscha, na które Dutt odpowiedział przez opisanie biegu zdarzeń do przedstawicieli kibiców. „Z punktu widzenia Rady Stowarzyszenia Kibiców i NK12 możliwość rozmowy była przyjęta z wielkim zadowoleniem i było to zademonstrowane faktem, że każdy mógł wziąć udział w rozmowie. Wymiana poglądów była częściowo kontrowersyjna, ale zawsze obiektywna i respektowana” – powiedział Frank Linde, jeden z szefów stowarzyszenia kibiców.

Dyskusje będą kontynuowane

Odnośnie dyskusji, fani będą mieli możliwość dalszej wymiany poglądów z trenerem. Robin Dutt zaoferował stowarzyszeniu kibiców i przedstawicielom fan klubów Bayeru możliwość zadawania pytań przez e-mail i potem rozsyłania odpowiedzi wśród fanów. „Stworzymy tą możliwość dla ludzkiej uwagi tak szybko jak wszystkie niezbędne procedury zostaną najlepiej wdrożone” – zapowiedział Andreas „Paffi” Paffrath – kolejny z liderów stowarzyszenia kibiców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!