BayArena
fot. www.bayer04.de

Nie ustają spekulacje dotyczące Arturo Vidala, któremu za rok kończy się kontrakt z Bayerem. Jego ewentualnym następcą, według niemieckich mediów, miałby zostać pomocnik VfB Stuttgart i reprezentant Niemiec – Christian Träsch.


– Christiana obserwujemy od dłuższego czasu, jest bardzo ciekawym zawodnikiem – mówi prezes Bayeru, Wolfgang Holzhäuser.

23-letni pomocnik urodził się w Ingolstadt, gdzie rozpoczynał piłkarską karierę. W Stuttgarcie jest od 2007 roku, do którego trafił z TSV 1860 Monachium. Do tej pory w barwach „Die Schwaben” rozegrał w lidze 81 meczów, w których zdobył 5 bramek. Ma na swoim koncie także 6 meczów rozegranych w reprezentacji Niemiec.

Träsch miałby być alternatywą wobec ewentualnego odejścia Arturo Vidala, który od 1 do 23 lipca będzie przebywał z reprezentacją Chile na turnieju Copa America. Życzeniem zawodnika jest, aby rozmowy dotyczące nowego kontraktu były kontynuowane po jego powrocie z turnieju, który będzie rozgrywany w Argentynie.

Niemieckie media spekulują, że chilijski pomocnik gra na czas, czekając na oferty z europejskich klubów, gdyż temat jego odejścia do Bayernu Monachium jest już praktycznie zamknięty.