BayArena
fot. www.bayer04.de

Toni Kroos został wybrany przez naszą redakcję piłkarzem stycznia. W udanym miesiącu dla „Aptekarzy” z Tonim konkurował Sami Hyypia. Miejmy nadzieję, że w lutym ten wybór będzie jeszcze cięższy, a wyniki osiągane przez naszą drużynę równie dobre.

Bayer rozegrał w styczniu 3 mecze w Bundeslidze – w tym 2 na BayArenie – i wszystkie zakończyły się wygraną obecnego lidera Bundesligi. Nasz zespół zdobył 10 bramek, tracąc 3. Po dwie bramki dla naszej drużyny zdobyli: Hyypia, Derdiyok, Barnetta i Kroos. Ten ostatni asystował w styczniu przy aż czterech bramkach. Wkład w aż 60% zdobytych bramek był argumentem, który zadecydował o naszym wyborze.

Dla Kroosa był to szczególny miesiąc, gdyż obchodził on 4 stycznia swoje 20 urodziny. Poza tym, młody pomocnik został powołany przez Joachima Löwa i wziął udział w krótkim zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. Był to jeden z etapów selekcji trenera niemieckiej kadry, który ma mu pomóc wyłonić zespół na czerwcowe Mistrzostwa Świata w RPA.

Ekipa z Leverkusen przez rozpoczęciem rundy rewanżowej rozegrała również dwa sparingi, w których odniosła zwycięstwa. Podopieczni Juppa Heynckesa wzięli także udział w turnieju Winter Cup w Düsseldorfie, w którym zajęli 3 miejsce – po porażce w półfinale i zwycięstwie w meczu o 3 lokatę.

Styczeń był również czasem, w którym otwarte było okienko transferowe. Zarząd z trenerem nie zdecydował się jednak na zakupienie nowego zawodnika. Kadra naszego zespołu jest bowiem w miarę szeroka, po tym jak z długich kontuzji wrócili m.in. Helmes, Renato Augusto i Kadlec. Niestety kolejną operację musiał przejść Simon Rolfes. Nie wiadomo jeszcze, czy kapitana „Aspiryn” zobaczymy na boisku w tym sezonie.

Przed nami najkrótszy miesiąc w roku. Już w najbliższą sobotę Bayer zagra na wyjeździe z Bochum. Kolejnymi rywalami lidera Bundesligi w lutym będą: Vfl Wolfsburg, Werder Bremen i FC Köln. Ostatni weekend lutego upłynie więc w atmosferze derbów, na które wybiera się ekipa naszego FanClubu.