Oddana latem ubiegłego roku do użytku, przebudowana BayArena to iście nowoczesny stadion z technicznymi nowinkami, których mogą nam pozazdrościć inne kluby. Projektanci naszego obiektu świetnie spełnili swoją robotę, czyniąc BayArenę obiektem nie tylko przyjaznym środowisku, ale również oszczędnym.

Widoczne na dolnym zdjęciu BayAreny białe rury nie służą tylko do podtrzymywania konstrukcji dachu oraz do zdobienia stadionu. Jak dowiedział się nasz serwis, gdy nad stadionem pada deszcz, to woda, która gromadzi się na dachu przedostaje się właśnie do tych rur. Dzięki podziemnej kanalizacji przedostaje się ona później do murawy, dzięki czemu murawa jest stale nawadniana.

Inna techniczna nowinka zastosowana przy rozbudowie obiektu mówi nam, że ciepło emitowane w pobliskiej spalarni śmieci, przedostaje się pod ziemią na stadion, dzięki czemu trawa na boisku jest również podgrzewana. Ciekawostką jest, że cieplej mają również zawodnicy przebywający na ławce rezerwowych, bowiem te też są dzięki temu podgrzewane.

BayArena

(fot. Martin Huć)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!