Bernd Leno, Karim Bellarabi Christoph Kramer i debiutant Jonathan Tah zostali powołani przez Joachima Lowa do reprezentacji Niemiec najbliższe mecze towarzyskie z Anglią i Włochami.

Obrońca Bayeru jest jedynym debiutantem w kadrze rywali reprezentacji Polski na Euro. Ponadto w kadrze u21 znalazł się Julian Brandt.

***

Sensacyjne wieści docierają poza tym w sprawie Hakana Calhanoglu, któremu grozi zawieszenie. Pomocnik będąc jeszcze zawodnikiem Karlsruhe, podpisał wstępny kontrakt z Trabzonsporem, a jego ojciec, będący również managerem, zainkasował 100 tys. Euro. Jak wiemy, ostatecznie Hakan trafił jednak do HSV.

Dziwne, że FIFA nagle się przebudziła i zawodnikowi grozi nawet do 5 miesięcy dyskwalifikacji. Inna sprawa, że Hakan był wtedy niepełnoletni. Trudno więc, by sam odpowiadał za swoje czyny, zwłaszcza, gdy jego agentem był ojciec. To główny argument obrony Bayeru w tej sprawie i sądzimy, że jest wystarczająco mocno, by karę poniósł jedynie ojciec zawodnika.

***

RB Lipsk chce z hukiem wejść do Bundesligi. Media donoszą, że klub ten chce pozyskać w letnim okienku transferowym Bernda Leno. Wyciekła do mediów klauzula bramkarza, na mocy której, Leno do końca kwietnia może odejść za (ledwie?) 18 mln Euro. Nie chce nam się jednak wierzyć, by zdecydował się na taki ruch.

Poza tym Lipsk jest zainteresowany Ronem Robertem Zielerem z Hannoveru, które za moment spadnie z 1. Bundesligi.

Do Lipska powędrować może za to Roger Schmidt, tym bardziej, że Bild donosi, iż jeśli Bayer poniesie ze Stuttgartem porażkę, w poniedziałek pożegna się z tym szkoleniowcem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!