BayArena
fot. www.bayer04.de

Czy Michael Ballack będzie miał godne pożegnanie z reprezentacją?

Szef Bayeru Leverkusen Wolfgang Holzhauser chce rozpocząć od nowa mediacje, aby Ballack, 98 – krotny reprezentant Niemiec mógł się pożegnać z reprezentacją z honorem. „Nie może być tak, aby taka wielka kariera została zakończona w taki sposób” – podkreśla Holzhauser. „Chciałbym, aby Ballack i DFB wrócili ponownie do rozmów i zdecydowali się na przyzwoite pożegnanie. To byłoby wspaniałe dla kibiców”.

Szanse mediacji są raczej nie duże. Obie strony mają do siebie wzajemne urazy. Z obozu reprezentacji słychać, że stosunek selekcjonera Joachim Lowa do Ballacka nie jest taki jak wcześniej. Dyrektor sportowy reprezentacji Oliver Bierhoff mówi wprost: „Nie widzę szans na ostatnią grę”.

Bierhoff, mistrz Europy z 1996 roku zaproponował Ballackowi mecz pożegnalny przeciwko Brazylii, ale ten odmówił z oburzeniem. Wcześniej doszło do spotkania Ballacka z Lowem, w którym selekcjoner jasno dał do zrozumienia, że Ballack nie ma już przyszłości w reprezentacji.

Ballack zaprzecza, że taka rozmowa miała miejsce i oskarża Lowa o mijanie się z prawdą. Od tego czasu stosunki są bardzo chłodne.

Bierhoff dodaje: „Nie będziemy teraz zajmowali się problemem. Myślę, że obecna sytuacja Ballacka jest dobra”. Jednocześnie daje nadzieję na szczęśliwy koniec: „Mam nadzieję, że stosunki Michaela i DFB powrócą do normy”.

Wolfgang Holzhauser, wykorzystując swoje znajomości wśród czołowych działaczy DFB, chciałby dyplomatycznie wpłynąć na szefa DFB Theo Zwanzigera, aby była możliwość ostatniego występu Ballacka w reprezentacyjnej koszulce.

Bramkarz Werderu Brema i nr 2 w reprezentacji Tim Wiese konkluduje: „Michael Ballack był wielkim graczem i zasługuje według mnie na godne pożegnanie”.

98 meczy w reprezentacji. Wicemistrzostwo Świata z 2002 roku. Michael Ballack przez dekadę stanowił o obliczu niemieckiej piłki nożnej. Dopóki nie przyszedł do głowy Joachima Lowa pomysł, aby usunąć go poza pokład statku „Reprezentacja”.