Czy Michael Ballack będzie miał godne pożegnanie z reprezentacją?

Szef Bayeru Leverkusen Wolfgang Holzhauser chce rozpocząć od nowa mediacje, aby Ballack, 98 – krotny reprezentant Niemiec mógł się pożegnać z reprezentacją z honorem. „Nie może być tak, aby taka wielka kariera została zakończona w taki sposób” – podkreśla Holzhauser. „Chciałbym, aby Ballack i DFB wrócili ponownie do rozmów i zdecydowali się na przyzwoite pożegnanie. To byłoby wspaniałe dla kibiców”.

Szanse mediacji są raczej nie duże. Obie strony mają do siebie wzajemne urazy. Z obozu reprezentacji słychać, że stosunek selekcjonera Joachim Lowa do Ballacka nie jest taki jak wcześniej. Dyrektor sportowy reprezentacji Oliver Bierhoff mówi wprost: „Nie widzę szans na ostatnią grę”.

Bierhoff, mistrz Europy z 1996 roku zaproponował Ballackowi mecz pożegnalny przeciwko Brazylii, ale ten odmówił z oburzeniem. Wcześniej doszło do spotkania Ballacka z Lowem, w którym selekcjoner jasno dał do zrozumienia, że Ballack nie ma już przyszłości w reprezentacji.

Ballack zaprzecza, że taka rozmowa miała miejsce i oskarża Lowa o mijanie się z prawdą. Od tego czasu stosunki są bardzo chłodne.

Bierhoff dodaje: „Nie będziemy teraz zajmowali się problemem. Myślę, że obecna sytuacja Ballacka jest dobra”. Jednocześnie daje nadzieję na szczęśliwy koniec: „Mam nadzieję, że stosunki Michaela i DFB powrócą do normy”.

Wolfgang Holzhauser, wykorzystując swoje znajomości wśród czołowych działaczy DFB, chciałby dyplomatycznie wpłynąć na szefa DFB Theo Zwanzigera, aby była możliwość ostatniego występu Ballacka w reprezentacyjnej koszulce.

Bramkarz Werderu Brema i nr 2 w reprezentacji Tim Wiese konkluduje: „Michael Ballack był wielkim graczem i zasługuje według mnie na godne pożegnanie”.

98 meczy w reprezentacji. Wicemistrzostwo Świata z 2002 roku. Michael Ballack przez dekadę stanowił o obliczu niemieckiej piłki nożnej. Dopóki nie przyszedł do głowy Joachima Lowa pomysł, aby usunąć go poza pokład statku „Reprezentacja”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!