Za nami pierwsze 2 kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy, które za dwa lata rozgrywane będą na boiskach w Polsce i Ukrainie. W swoich reprezentacjach szansę gry otrzymali również ?Aptekarze?, jednak nie potrafili w satysfakcjonujący sposób zaznaczyć swojej obecności na boisku.

Największym pechowcem okazał się Sami Hyypia, który w spotkaniu z Mołdawią osłabił reprezentację Finlandii otrzymując czerwoną kartkę jeszcze w pierwszej połowie i jego koledzy przegrali 2:0. Stoper Bayeru, z powodu nałożonej kary za wykluczenie, nie wystąpił również we wtorkowym, przegranym 2:1 meczu z Holandią.

Ani minuty na boisku nie spędzili zawodnicy Bayeru powołani do reprezentacji Niemiec. W spotkaniu z Belgią (wygrana Niemiec 1:0) Kiessling i Adler zasiedli na trybunach, natomiast w wygranym 6:1 meczu z Azerbejdżanem przesiedzieli 90 minut na ławce rezerwowych.

Z powodu grypy w spotkaniach reprezentacji Szwajcarii nie zagrał Tranquillo Barnetta. Miejsce w podstawowym składzie Helwetów miał za to Eren Derdiyok. Napastnik klubu z BayAreny najpierw w towarzyskim meczu z Australią (0:0) spędził na boisku 45 minut, natomiast w przegranym 3:1 eliminacyjnym meczu z Anglią rozegrał 90 minut.

Słabo kwalifikacje do europejskich mistrzostw rozpoczęli Czesi, którzy ulegli na własnym stadionie 1:0 Litwinom. Pełne spotkanie rozegrał Michal Kadlec.

Swoje eliminacje do Mistrzostw Europy rozgrywają również reprezentacje do lat 21. Burak Kaplan w przegranym 1:0 meczu z Gruzją spędził 90 minut na ławce rezerwowych. Wystąpił za to w zwycięskiej potyczce z Irlandią (1:0), grając od początku do 66 minuty.

90 minut zaliczył w chorwackiej młodzieżówce Domagoj Vida, a jego zespół zremisował z rówieśnikami z Serbii 2:2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!