Z powodu wielu kontuzji w zespole Bayeru, Lars Bender otrzymuje coraz więcej szans od Juppa Heynckesa. W wywiadzie udzielonym specjalnie naszemu serwisowi, młody pomocnik opowiada o swoich rozmowach z grającym w Dortmundzie bratem bliźniakiem Svenem, a także o dobrej atmosferze panującej w klubie.

– Jesteś już w Leverkusen drugi sezon. Jak oceniasz dotąd swój pobyt w Bayerze?

– Względnie szybko zaaklimatyzowałem się w drużynie. Czuje się tutaj dobrze. Coraz lepiej dogaduję się z kolegami z boiska. Gram w świetnym klubie i sprawia mi to przyjemność.

– W klubie na Twojej pozycji  występują dwaj  doświadczeni piłkarze – Simon Rolfes i Michael Ballack. Czy korzystasz z ich porad i doświadczenia?

– Tak, oczywiście! Szczególnie fajna dla młodych piłkarzy jest możliwość gry z tak doświadczonymi zawodnikami. Oni dają nam dużo wskazówek, ponieważ sami przeżyli wiele różnych sytuacji na boisku.

– W Borussii Dortmund  gra Twój brat bliźniak – Sven. W zeszłym sezonie to Bayer ukończył rozgrywki wyżej w tabeli. Teraz, póki co, to BVB ma lepszy bilans. Często rozmawiacie ze sobą na temat Bundesligi?

– Z moim bratem zawsze trochę rozmawiamy o piłce, o tym, że jesteśmy w różnych klubach, o innych drużynach Bundesligi. Rozmawiamy na tematy związane z piłką nożną, ale oczywiście także o prywatnych sprawach. Cieszymy się, gdy możemy się znowu zobaczyć. Co do tego, że jesteśmy niżej w tabeli… Jesteśmy dopiero po 7. kolejce, zobaczymy, gdzie będziemy się znajdować w tabeli nieco później, jeszcze wiele przed nami.

– Jak oceniasz atmosferę w klubie? Kto jest największym żartownisiem?

– No cóż, mamy  po prostu w drużynie zdrowy, spokojny klimat. Kto jest największym żartownisiem? Myślę, że wszyscy są super gośćmi i każdy lubi żartować (śmiech).

– Dziękuję bardzo za rozmowę.

– Proszę.

 

Rozmawiała: Beata Rybot

Wywiad przeprowadzono 6 października 2010 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!