Siedmiu piłkarzy będzie ostatecznie reprezentowało Bayer Leverkusen na Mistrzostwach Świata w RPA, które rozpoczynają się już 11 czerwca. Do 1 czerwca selekcjonerzy reprezentacji musieli podać 23-osobowe kadry na Mundial.

Na Mistrzostwa Świata jako piłkarze Bayeru pojadą: Kroos, Kiessling (Niemcy), Barnetta, Derdiyok (Szwajcaria), Vidal (Chile), Gekas (Grecja), Sarpei (Ghana). Kroos i Gekas pozostaną ?Aptekarzami” jednak tylko do 30 czerwca – potem Kroos wróci z wypożyczenia do Bayernu Monachium, a Gekas przeniesie się do swojego nowego klubu, Eintrachtu Frankfurt.

Na boiskach w RPA będą również występować piłkarze, którzy w przeszłości przywdziewali koszulki Bayeru. W reprezentacji Niemiec oprócz Kroosa i Kiesslinga zobaczymy Hansa-Jörga Butta. W reprezentacji Canarinhos znalazło się dwóch byłych ?Aptekarzy”: Juan i Lucio. W kadrze Stanów Zjednoczonych znajdziemy Landona Donovana, a w Szwajcarii Pirmina Schweglera.

Na Mundialu będą również zawodnicy, którzy w przeszłości byli tylko wypożyczeni do Bayeru: w reprezentacji Grecji Angelos Charisteas i w Serbii Danko Lazovic.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!