23.000 sympatyków Bayeru 04 Leverkusen pojawiło się na lotnisku ?Kurtekotten?, by wraz z zawodnikami, oficjalnie rozpocząć sezon 2009/10.

Kibice zbierali się już od godziny 10. Na początku pojawiało się 6000 najmłodszych fanów. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji dla juniorów- były gry, zabawy, muzyka… Oczywiście nie mogło zabraknąć piłkarzy ?Aspiryn?. Ci przyjechali, nowym autokarem tuż przed południem. Dzieci, zapisane do klubu Lwa ? ?Löwenclub? miały okazje wziąć autograf, zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać i zadawać pytania zawodnikom takim jak Simon Rolfes, Tranquillo Barnetta, jak również nowym nabytkom ? m.in. Sami Hyypia, Eren Derdiyok, czy Daniel Schwaab,którzy tego dnia byli do dyspozycji kibiców.

O godzinie 14, impreza rozpoczęła się już dla wszystkich zainteresowanych fanów Bayeru Leverkusen. Przy słonecznej pogodzie, w 25 stopniach celcjusza, kibicom udało się pobić rekord z zeszłego sezonu (19 000), i tym razem pojawili się w liczbie o 4000 większej. To zaimponowało także nowemu trenerowi ? ?Duże zainteresowanie kibiców przed zbliżającym się sezonem dodatkowo zmotywuje piłkarzy?- powiedział Jupp Heynckes.

Prócz różnych atrakcji związanych z piłkarzami, wielu kibiców zdecydowało się na wyrobienie ?BayArena ? Card? – karty, która prócz tego, że będzie wejściówką, zostanie także środkiem płatniczym na „nowej” BayArenie.

Widać było dużo ciekawości, a zarazem radości wśród kibiców podczas prezentacji nowego stadionu, nowych piłkarzy i nowego trenera. Przy muzyce lokalnych zespołów, zabawa trwała do późnego wieczora.

Przygotowania do sezonu już niemal zakończone. W ostatnim dniu lipca, drużynie Bayeru, przyjdzie rozegrać pierwszy poważny mecz w nowym sezonie w pucharze Niemiec z Babelsberg, w sobotę 7 sierpnia, czeka nas inauguracja sezonu w Mainz, a tydzień później, po półrocznej przerwie zawodnicy powrócą na nową, zmodernizowaną BayArenę, by zmierzyć się z TSG Hoffenheim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!